null

Spotkanie z zarządcami budynków wspólnot mieszkaniowych w Dzielnicy Bielany.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek, 29 stycznia br. w sali widowiskowej bielańskiego ratusza odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm zarządzających budynkami wspólnot mieszkaniowych. Przybyłych przywitali dyrektor Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Bielany Arkadiusz Przybylski oraz zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski, który z ramienia Zarządu Dzielnicy Bielany odpowiada za współpracę z ZGN.

Podczas spotkania dyrektor Przybylski wymienił w skrócie najważniejsze działania ZGN Bielany, które zostały przeprowadzone w 2015 roku m.in. remonty klatek schodowych w lokalach, rewitalizacja terenów zielonych czy wymiana betonowych koszy na śmieci na nowe, które różnią się estetyką i funkcjonalnością od poprzednich. Opowiedział też o planach na rok 2016 takich, jak inwestycje przy ul. Broniewskiego i Skalbmierskiej. Zapewnił, że zabezpieczone są środki na bieżące potrzeby, dlatego zachęca zarządców, aby zgłaszali bezpośrednio do ZGN kwestie wymagające niezwłocznych działań.

Zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski zapewnił, że Zarząd Dzielnicy Bielany dokłada wszelkich starań, aby współpraca z ZGN Bielany i przez to z najemcami lokali układała się jak najlepiej. Podsumował miniony rok współpracy z ZGN wymieniając jako jedno z najważniejszych działań wdrażany Program Restrukturyzacji Zadłużenia. Podkreślił, że celem Zarządu na bieżący rok jest zaś maksymalizowanie zasiedleń pustostanów w budynkach wspólnotowych, wskazując przy tym na potrzebę większej współpracy w przekazywaniu informacji o ewentualnych nieprawidłowościach przy korzystaniu z lokali stanowiących własność m. st. Warszawy.
Druga część spotkania upłynęła pod znakiem pytań do zastępcy burmistrza Piątkowskiego i dyrektora Przybylskiego ze strony zarządców budynków wspólnot mieszkaniowych.