null

Spotkanie z poseł Henryką Krzywonos-Strycharską

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bielany odwiedziła poseł Henryka Krzywonos-Strycharska, zasłużona postać „Solidarności”, Kawaler Orderu Uśmiechu, aby zapoznać się z młodymi reprezentantami Bielan w piłce nożnej. W spotkaniu udział wzięli piłkarze PRIS (Praca Rozwój Integracja Sport), urodzeni w latach 2000-2001, wraz z koordynatorem drużyny. W imieniu Zarządu Dzielnicy Bielany, gościa przywitał zastępca burmistrza Włodzimierz Piątkowski.

Parlamentarzystka długo rozmawiała z piłkarzami o sprawach sportowych i społecznych, a także przekazała wszystkim upominki i życzenia sukcesów.Młodzi piłkarze mieli możliwość usłyszeć wiele ciekawych faktów na temat polskiej historii przełomu lat 70. i 80. XX w., a także usłyszeć o realiach obecnej pracy parlamentarnej. Spotkanie wpisało się w myśl przewodnią bielańskiej drużyny – „Szacunek to podstawa, a współpraca to zasada".

Projekt drużynowy PRIS skupia w sobie piłkarzy z różnych bielańskich szkół i klubów piłkarskich, którzy reprezentują dzielnicę na różnego rodzaju turniejach i imprezach sportowych rangi lokalnej i regionalnej. W zajęciach uczestniczą zarówno młodzi piłkarze, jak i osoby amatorsko trenujące piłkę nożną.