null

Spotkanie z podróżnikiem – “Kambodża – śladami khmerskiej cywilizacji"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
05.12.2018 - 05.12.2018
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Spotkanie poprowadzi podróżniczka Marta Gawrychowska

Kambodża to piękny i fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą, monumentalną architekturą. Kraj pełen przyjaznych, gościnnych ludzi.

“Moja podróż do Kambodży była jednym z podróżniczych marzeń. Przez lata wyobrażałam sobie jak to będzie, gdy już dotrę do kompleksu świątyń Angkoru. Miałam duże oczekiwania i jak się okazało zbyt małe wyobrażenie o tym, co zobaczę na miejscu. Stojąc na górze jednej ze świątyń – Pre Rup i oglądając dzieło wielu rąk ludzkich popłakałam się ze szczęścia. Spełnienie oczekiwań to jedno, ale ich przewyższenie, to już zupełnie co innego. Angkor mnie zachwycił i mam nadzieję, że Państwo podzielą moje emocje.
Muszę jednak szczerze przyznać, że świątynie Angkoru to zupełnie inny świat niż sama Kambodża. W prezentacji pokażę dwa światy tego państwa. Ten turystyczny, pełny przepychu i ten biedny, pełny walki o byt.
Zapraszam wszystkich, którzy chcą zobaczyć Kambodżę ze wszystkimi jej plusami i minusami. Kambodżę autentyczną, bardzo ciekawą i jednocześnie pełną kontrastów. Opowieści towarzyszyć będą zdjęcia z podróży”. Marta Gawrychowska