Spotkanie z Podróżnikiem – Andrzej Pasławski „Węgry”

12.03.2022 18:00 - 12.03.2022 19:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Węgierski, monumentalny budynek neogotycki parlamentu z finezyjnymi zdobieniami na tle Dunaju.

Na samym początku dowiemy się, że Budapeszt nazywał się inaczej i dlaczego nazywa się właśnie tak? Na sam koniec odwiedzimy, jak określają Budapesztanie – „najpiękniejszą kawiarnię świata”. Zapraszam na opowieść o tym pięknym mieście! – Andrzej Pasławski

Kolejne miasto penetrowane przeze mnie przez długie lata. Pamiętam je z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię (bo jest to miasto tzw. metropolitalne) i podobnie ja, lata później, pokazałem je moim córkom, które tak samo, jak ja, będąc w tym samym wieku -  brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty.

Pokażę hity Budapesztu, dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe – wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową.

Ale będą i smaczki nie znane wszystkim – Kolej Zębata, Kolejka Dziecięca, widok na miasto z najwyższego punktu obserwacyjnego, największe w Europie lodowisko oraz miejsce totalnej dekadencji, gdzie opary zioła mieszają się z kolorowym zawrotem głowy, tysiącem gatunków procentowych płynów i oszałamiającego wystroju wnętrz.

Iiii... spotkamy się z Draculą! Tak, tak – pod zamkową górą są kilometry labiryntów – Labiryntów Drakuli! I on tam istotnie był.

Po prelekcji będzie można zwiedzić wystawę pt.: „W jak Węgry. W jak wino” (Instytut Liszta).

Data: 12 marca 2022 r. (sobota).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.
Wejściówki od 28.02 w BOK i na
evenea.pl

Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie