null

Spotkanie z pisarką i skarpetkowy projekt

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Przedszkolu nr 421 realizowano projekt, którego tematem były... skarpetki. Pomysł powstał w momencie, gdy dziecko przyniosło do przedszkola książkę Pani Justyny Bednarek i systematycznego była ona czytana w wolnej chwili. Historie te tak bardzo rozbudziły wyobraźnie i zainteresowania dzieci, że narodził się pomysł kontynuowania tematu, a wręcz poszerzenia go o nowe inicjatywy.

Następnie dzieci przyniosły do przedszkola różne skarpetki lub wykonały z nich razem z rodzicami pacynki w domu. Efektem tych działań było pojawienie się wielu pomysłowych wytworów, które sprawiły dzieciom dużo radości podczas zabaw, a następnie ozdobiły przedszkole przed wizytą gościa specjalnego. W środę 22 czerwca nasze przedszkole odwiedziła Pani Justyna Bednarek pisarka, dziennikarka i autorka książek „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” oraz wielu innych książek dla dzieci.  Pisarka opowiedziała skąd wzięła się jej pasja do tworzenia utworów dla dzieci , a także zapytała o to co przedszkolaki chciałyby robić w przyszłości. Nasi milusińscy poznali również inne tytuły książek, które napisała autorka oraz sekret powstania wspomnianych już „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”. Ta propozycja książkowa na dobre zagościła w domach naszych przedszkolaków. Dowodem tego były liczne egzemplarze, które dzieci przyniosły ze sobą, aby otrzymać autograf pisarki. Zwieńczeniem „skarpetkowego” projektu w naszym przedszkolu był wyjazd dzieci do Teatru „Baj”  na spektakl  pt. „Niesamowite przygody skarpetek”.

Wszystkie zaproponowane aktywności połączone z zaangażowaniem rodziców spotkały się z pozytywnym odbiorem naszych przedszkolaków, a także rozwijały wyobraźnię, zainteresowania czytelnicze i kulturalne.

Justyna Sadowska
Nauczycielka z Przedszkola nr 421

 

Zobacz galerię (2 zdjęć)