null

Spotkanie z Gwiazdą – kulisy sławy: EWA BŁASZCZYK

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na spotkanie ze znaną aktorką Ewa Błaszczyk w ramach cyklu "Spotkanie z Gwiazdą  – kulisy sławy". Prowadzenie spotkania Krzysztof Wilkowski.

Ewa Błaszczyk – dużo i chętnie śpiewa, głównie literackie i nastrojowe piosenki do tekstów Osieckiej, Kleyffa, Kofty, Czupkiewicz, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, ks. Twardowskiego, swego męża Jacka Janczarskiego, a także piosenki z repertuaru Iwanowej, Piaf, Dietrich i Wysockiego. Przez długie lata występowała w kabarecie J. Pietrzaka "Pod Egidą"; śpiewała na przeglądach poezji śpiewanej, przeglądach Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, festiwalach w Opolu, Sopocie i innych. Aktualnie związana jest z Teatrem Studio w Warszawie ("Więź", "Hollyday", "Nienasycenie", "Rok magicznego myślenia", recital "Nawet, gdy wichura", "Sierpień").
Książka autorstwa Krysi Strączek pt. "Wejść tam nie można" oraz album "Wszystko jest takie kruche" opowiada więcej o jej pracy, życiu i fundacji "A kogo?".

Film Wiesława Saniewskiego "Nadzór" (Nagroda Fipresci na festiwalu w Manheim) przyniósł jej główną nagrodę aktorską na Festiwalu Filmów w Gdańsku. Szeroką popularność zdobyła dzięki podwójnej roli Kasi i Mariana w serialu "Zmiennicy" Stanisława Barei i stała się laureatką telewizyjnego Wiktora – nagrody publiczności. Inne seriale ("Dom", "Crimen", "Adam i Ewa", "Boża podszewka", "Na dobre i na złe", "Samo życie"). Ma na swoim koncie liczne spektakle teatru telewizji, filmy telewizyjne, programy muzyczne, rozrywkowe, poetyckie, teledyski.

Ważniejsze filmy:
"Sezon na bażanty" W. Saniewski
"Dotknięci" W. Saniewski
"Obcy musi fruwać" W. Saniewski
"Kornblumenbalu" L. Wosiewicz
"Hanussen" I. Szabo
"Schön war die Zeit" L. Hiemer, K. Gietinger
"Ein Sohn aus gutem Hause" K. Brandauer
"Dekalog IX" K. Kieślowski
"Nic śmiesznego" M. Koterski,
"Kameleon" J. Kijowski
"Mistyfikacja" J. Koprowicz

Termin: 31.01.2020 r.
Godz.: 19:00.
Miejsce: Bielański Osrodek Kulturalny, ul. C. Goldoniego 1.