Spotkanie Wigilijne Bielańskiego Klubu Kombatanta

Tradycyjnie już Bielański Klub Kombatanta przed Świętami Bożego Narodzenia spotyka się z przedstawicielami licznych środowisk weteranów m.in. ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa i „Grupy Kampinos”, by wspólnie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Tegoroczna uroczystość odbyła się w środę, 14 grudnia w Bielańskim Ośrodku Kultury przy ul. Goldoniego 1, gdzie mieści się siedziba Klubu. Gości przywitał przewodniczący Bielańskiego Klubu Kombatanta Józef Kassyk oraz dyrektor BOK – Jarosław Bobin.

Tradycją wigilijnych spotkań jest przyznawanie odznaczeń za zasługi przez Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. W tym roku odebrali je z rąk admirała Henryka Leopolda Kalinowskiego m.in.: bielański radny Michał Świderski, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Magdalena Ulejczyk, a także Waldemar Wasiewicz, Wanda Szafran, Kazimierz Krajewski i Edward Królewiecki.

Zarząd Główny Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych przyznał również dwa odznaczenia za wybitne zasługi – Komandoria, które otrzymali: Witold Krupowicz – żołnierz 77. Pułku Piechoty Armii Krajowej Okręgu Nowogródek i Kazimierz Gutowski żołnierz „Grupy Kampinos” Armii Krajowej.

Miłym akcentem było także wręczenie dyplomów dla kombatantów jubilatów, wśród których znalazł się 102-letni Andrzej Rak.

Uczestnikom spotkania życzenia złożyli m.in.: senator RP Anna Maria Anders, burmistrz Dzielnicy Bielany Tomasz Mencina oraz kapelan harcerzy ks. Rafał Łaskawski. W spotkaniu wzięli udział także m.in.: zastępca burmistrza Grzegorz Pietruczuk, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Bielany Anna Czarnecka oraz bielańscy radni.

Do wspólnego kolędowania zachęcał zespół Viva la Musica.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji ze spotkania.

Zobacz galerię (15 zdjęć)