null

Spotkanie w ramach projektu „Dzieciaki Mleczaki"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Naszym Przedszkolu Nr 272 odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu Dzieciaki Mleczaki. Zajęcia odbyły się oddzielnie dla grup młodszych i starszych. Animatorzy jako "Mleczna Drużyna" w interesujący sposób z wykorzystaniem wielu rekwizytów wprowadzili dzieci w świat mleka i jego przetworów. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z walorami odżywczymi mleka i jego przetworów oraz roli jaką pełnią dla zdrowia człowieka.

Spotkanie składało się z kilku części. W pierwszej części animatorzy przeprowadzili krótką pogadankę wyjaśniającą pochodzenie mleka i to, jak ważne jest ono w naszej diecie. W drugiej części dzieci bawiły się przy planszy demonstracyjnej przedstawiającej gospodarstwo rolne, dowiedziały się, że gospodarstwem zajmuje się rolnik i rolniczka i jak wygląda produkcja mleka. W trzeciej części dzieci w zespołach projektowały własne farmy, ozdabiając ilustracjami przedstawiającymi gospodarstwo rolne.

Na zakończenie dzieci otrzymały maski z wizerunkiem krowy, które ozdabiały według własnego pomysłu. Dużo emocji wzbudził quiz wiedzy o mleku. Podczas tej zabawy dzieci odpowiadały na pytania, następnie nagrodą było przejście przez makietę z wydrukowaną grą w klasy. Punktem kulminacyjnym była zabawa ruchowa ze śpiewem i wspólne zdjęcie z maskami.

Do domu dzieci otrzymały upominki – młodsze dzieci maskotki krówki, starsze magnesy na lodówkę. Spotkanie było niezwykle ciekawe i bardzo podobało się przedszkolakom, mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze raz.

Przedszkolaki siedzą na kolorowym dywanie i słuchają ciekawostek o mleku i jego wyrobach. Pani prowadzącej towarzyszy współprowadząca przebrana w czarnobiały strój krowy.