null

Spotkanie "Małych Odkrywców" z seniorami

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już po raz kolejny w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 2, mieszczącego się na warszawskich Bielanach. Każde spotkanie, to źródło dzielenia się wartością przyjaźni, tolerancji oraz szacunku dla drugiej osoby.

W piątkowe, zimowe przedpołudnie, 25 stycznia zaszczycili nas swoją obecnością mile oczekiwani Goście. Wszystkich zgromadzonych serdecznie powitała Dyrektor Przedszkola pani Katarzyna Kwiecińska. Wówczas też przyszedł czas na występy czekających z niecierpliwością dzieci. Z okazji Święta Dnia Babci i Dziadka przedszkolaki z wszystkich oddziałów zaprezentowały się w programach artystycznych, urozmaiconych piosenkami, grą na instrumentach perkusyjnych. Nie zabrakło tańców ludowych, w rytmie samby i walca. A to nie był koniec niespodzianek. Tuż po występach dzieci obdarowały Gości samodzielnie wykonanymi upominkami. Miło nam było widzieć radość i wzruszenie na twarzach naszych Gości. Wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności złożyła także pani Dyrektor.

Niespodziankę dla przedszkolaków przygotowali również Seniorzy. Dzieci miały przyjemność wysłuchać utwory o tematyce zimowej, wzbogacone akompaniamentem muzycznym w wykonaniu przedstawiciela Ośrodka.

 Drugą część spotkania wypełniły karnawałowo-integracyjne tańce i pląsy - wspólne Woogi-Boogi, "Walczyk", gorące rytmy "Czekolady" przy herbatce oraz słodkim poczęstunku.

Radość na twarzach Gości i dzieci były najlepszym dowodem na to, że wspólnie spędzony czas był niezapomnianym przeżyciem. Spotkanie nie tylko wzmocniło więzi ze społecznością lokalną, ale przede wszystkim było niezwykle cennym doświadczeniem wychowawczym dla najmłodszych oraz wspólnym krokiem na rzecz aktywnej integracji międzypokoleniowej.

 Anna Trzpioła i Renata Stróżyk - nauczycielki Przedszkola 236

Zobacz galerię (13 zdjęć)