null

Spotkanie autorskie z Jakubem Bielikowskim, autorem książki "Awans"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.11.2021 18:00 - 15.11.2021 20:00
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65, ul. S. Petofiego 3
czarno-biała grafika przedstawiająca mężycznę z brodą i w okularach

15 listopada 2021 r. (poniedziałek) o godz.: 18:00 zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65 (ul. Petofiego 3) na spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki z Jakubem Bielikowskim, autorem książki "Awans".

Dokąd trafisz, podążając śladem zbrodni?

Warszawa, 1889 rok, czasy panowania cara Aleksandra III. „Trzecia stolica” carskiego imperium budzi się z popowstaniowego paraliżu. Andrzej Zaleski, porucznik carskiej policji, przypadkiem trafia na sprawę morderstwa rodziny rejentostwa Wolskich. Ofiary z poderżniętymi gardłami, w progu zabita służąca, skradzione tysiące rubli. To już trzeci taki napad w tym roku… Zaleski rozpoczyna śledztwo. Wchodzi do świata, gdzie oficerskie zabawy w lupanarach przeplatają się z działalnością rewolucyjnych socjalistów.

Kim naprawdę jest porucznik Zaleski? Sprzedawczykiem? Cwanym karierowiczem? A może po prostu rzetelnym stróżem prawa? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za awans? Są wszak i tacy, którzy wydają się poza zasięgiem ręki sprawiedliwości…

Data: 15 listopada 2021 r. (poniedziałek).
Godz.:18:00.
Miejsce: Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży Nr 65, ul. S. Petofiego 3.
Wydarzenie bezpłatne.
Wstęp wolny.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie