null

Spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem, poetą, prozaikiem, autor tekstów piosenek, librecista, autorem książek. Spotkanie realizowane w ramach projektu Budżetu Partycypacyjnego 2017"Bielany kulturalnie czyli spotkania autorskie w Wypożyczalni Nr 65"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.06.2017 - 07.06.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Książka ”Życie jest piosenką „ Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

„Przeznaczenie, traf, przypadek” to zbiór opowiadań, które dotykają tego, co nieuchwytne, ale dla nas najważniejsze.

Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Choć bardzo chcą, nie potrafią zrozumieć tej „magii”, co wykrzywia ich ścieżki, nie dając się objąć umysłem i emocjami. Za sprawą przypadku lub – jak wolą inni – przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu, często zawiedzeni, bo przecież chcieli tak niewiele, a innym razem niewytłumaczalnie szczęśliwi.

Czy przeznaczenie istnieje? Czy o naszym życiu przesądza jedynie splot przypadków?