null

Sport w rodzinie. (wystawa fotograficzna w przedszkolu nr 287 "Piotrusia Pana")

Drukuj otwiera się w nowej karcie

  …Wybieranie aktywnych form spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie daje dzieciom nie tylko dodatkową szansę na zapoznanie się z kulturą fizyczną czy turystyką, ale także wzór do naśladowania w przyszłości …

Uprawianie sportów  oraz  promowanie  różnego rodzaju aktywności fizycznej to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną.  Systematyczny ruch wpływa bardzo korzystnie na zdrowie, kondycję, ale również poprawia nastrój.Jest niezbędnym warunkiem prawidłowego rozwoju psychofizycznego i społecznego, a wpojone dzieciom nawyki procentują świadomą aktywnością fizyczną w przyszłości.

Mając na celu promowanie sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i rodziców, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy fotograficznej pt. „Sport to zdrowie”.  Zadaniem było zrobienie zdjęcia, które pokazuje jak dzieci wraz z rodziną, przyjaciółmi  aktywnie spędzają wolny czas. Rodzice z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zabawie. Stworzyli hasła, których celem było pobudzenie zainteresowania ruchem wśród dzieci:

  •  „ Zamiast grać na komputerze, lepiej jeździć na rowerze!”
  •  „Żyjemy aktywnie i zdrowo, a życie układa się barwnie i kolorowo”
  •  „Kocham rower ponad wszystko… bo rowerem wszędzie blisko”

      Celem uczestniczenia w zabawie było uświadomienie  rodzicom, że światem  w którym żyjemy, rządzi pośpiech.  Często rodzice odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci, nie przywiązują wystarczającej uwagi do aktywności fizycznej.

      Uprawianie sportu sprawia, że dziecko nabiera sprawności, a jego mięśnie się wzmacniają. Dzięki temu organizm dziecka jest bardziej odporny na choroby. Każdy rodzic powinien uważnie obserwować dziecko, po to aby odkryć, jaki rodzaj aktywności najbardziej mu odpowiada. Zadaniem rodziców jest pokazanie dziecku sportu jako zabawy i zachęcanie dziecka do ruchu.

Róbmy to, naprawdę warto! Ruch to najlepsza inwestycja w zdrowie malucha.

 

Agata Łyczkowska
nauczycielka Przedszkola nr 287 „ Piotrusia Pana”

Zobacz galerię (4 zdjęć)