null

Siostry Łotry na Bielanach – koncert ON-LINE

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na koncert live w formule ON-LINE. Siostry Łotry zagrają na Bielanach! To laureaci III miejsca w talent show „Start na Granie” organizowanym przez Trójkę Polskie Radio.

W ich muzyce słychać wpływ jazzu, klasyki, piosenki aktorskiej, folku, a także śladowe ilości rocka, hip-hopu, czy punka. Oprócz głosu i swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu i perkusji, wykorzystują elektronikę, a także piłę, flet i wiolonczelę. To, co z tego powstaje w procesie twórczym nazywają polską piosenką humanistyczną, czyli taką od człowieka dla człowieka, szczerą, poruszającą tematy aktualne w sposób lekki, często żartobliwy.

Pochodzące ze Szczecina siostry Maria i Julia Kępisty zajmują się muzyką od dziecka. Julia - absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim - pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele. Maria - absolwentka kilku kierunków na Akademiach Muzycznych - jest wszechstronnym muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym, ale jej głównym instrumentem jest wibrafon. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej, poważnej oraz teatralnej i filmowej.

Bliska i szczera relacja między siostrami, pełne humoru, kanapowe dialogi, dodają wdzięku i radosnej atmosfery koncertom. Ich piosenki są bardzo różnorodne, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, dlatego każdy ze słuchaczy znajdzie w ich repertuarze coś dla siebie.

Koncert będzie premierową prezentacją z okazji ukazania się płyty zespołu, “Pierwszy lot ptaka”.

Termin: 15.01.2021 r.
Godz.: 19:00.
Transmisja: na profilu na Facebooku Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Załączniki: