null

Siostry Łotry – koncert online

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.01.2021 19:00 - 15.01.2021 20:30
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

W ich muzyce słychać wpływ jazzu, klasyki, piosenki aktorskiej, folku, a także śladowe ilości rocka, hip-hopu, czy punka.Oprócz głosu i swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu i perkusji, wykorzystują elektronikę, a także piłę, flet i wiolonczelę.
To, co z tego powstaje w procesie twórczym nazywają polską piosenką humanistyczną, czyli taką od człowieka dla człowieka, szczerą, poruszającą tematy aktualne w sposób lekki, często żartobliwy.
Pochodzące ze Szczecina siostry Maria i Julia Kępisty zajmują się muzyką od dziecka.
Julia – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim – pisze teksty, śpiewa, gra na wiolonczeli oraz ukulele.
Maria – absolwentka kilku kierunków na Akademiach Muzycznych – jest wszechstronnym muzykiem, grającym na instrumentach perkusyjnych, fortepianie oraz flecie poprzecznym, ale jej głównym instrumentem jest wibrafon. Jest również kompozytorką muzyki rozrywkowej, poważnej oraz teatralnej i filmowej.
Bliska i szczera relacja między siostrami, pełne humoru, kanapowe dialogi, dodają wdzięku i radosnej atmosfery koncertom. Ich piosenki są bardzo różnorodne, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, dlatego każdy z słuchaczy znajdzie w ich repertuarze coś dla siebie
Koncert będzie premierową prezentacją z okazji ukazania się płyty zespołu, “Pierwszy lot ptaka”.
Koncert w formule LIVE na FB