null

Sierpień na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na grafice uśmiechnięta kobieta trzymająca w rękach planetę na której znajduje się czerwony autobus, w lewym dolnym rogu napis Lato 2021 na Bielanach.
Sierpień na Bielanach

Lato powoli dobiega końca, ale my bawimy się dalej! W niedzielę finał cyklu koncertów Muzyczne wakacje na którym wystąpi dla nas Odet i to w niebyle jakim miejscu bo... na dachu ratusza.

Podzielcie się rozpiską ze znajomymi.

Poniedziałek, 23 sierpnia

Gimnastyka pod chmurką dla Seniorów na Bielanach! – wakacyjna gimnastyka dla seniorów. Wystarczy przynieść ze sobą matę/karimatę, coś do picia, nakrycie głowy, wygodny strój sportowy oraz wygodne (pełne) buty. Zajęcia będą się odbywały do 1 października w poniedziałki i piątki, w godz. 12:30 – 13:30

Gdzie: Park Chomicza – w okolicy boisk sportowych oraz wybiegu dla psów.


Wtorek, 24 sierpnia

Samoobrona na Bielanach – zajęcia z samoobrony dla wszystkich kobiet, które poprowadzi UKS Ronin Team. To okazja, by nauczyć się podstawowych technik działania w sytuacji zagrożenia, a także fajny sposób na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia będą odbywały się w każdy wtorek i czwartek, do końca października.

Godz.: 18:00 – 19:30.
Miejsce: 
ul. Szegedyńska 11– Szkoła Podstawowa nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich.
Zapisy: 
w wydarzeniu fb lub na uksroninteam@gmail.com.


Bielany na Orbicie: Spotkania – drugie sierpniowe kosmiczne spotkanie na którym dowiemy się więcej o marsjańskich łazikach i czarnych dziurach.

Godz.: 19:30 – 21:00.
Miejsce: Biblioteka Publiczna im. S. Staszica, ul. Z. Romaszewskiego 19, sala kinowa.


Środa, 25 sierpnia

Wakacje z Przyrodą i Przygodą  – ostatnie zajęcia z cyklu przyrodniczych, wakacyjnych spotkań rodzinnych to dzika wyprawa nad Wisłę. Organizowana jest przez „Przystanek Twórczość” we współpracy z ciekawymi przyrodnikami, którzy pokażą uczestnikom bogactwo bielańskiej, nadwiślańskiej przyrody i poprowadzą wspólną wycieczkę dzikimi ścieżkami. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat wraz z rodzicami.

Godz.: 17:30 – 19:00.
Miejsce: Las Młociński, ul. Papirusów.
Zapisy:
https://tworczosc.org.pl/wydarzenia.


Darmowa Zumba® Fitness – Zumba dla wszystkich niezależnie od wieku czy doświadczenia w tańcu.

Godz.: 20:00 – 21:30 każda środa.
Miejsce: ul. Gwiaździsta 35 – LO im. Gen. Stanisława Maczka.
Prowadzący: Oktawian Zagórski.


Czwartek, 26 sierpnia

Seniorskie potańcówki na Bielanach – to taneczne wydarzenie i dobra zabawa dla wszystkich chętnych. O gwarancje dobrej muzyki łączącej pokolenia zadba DJ. Nad krokiem tanecznym czuwać będzie profesjonalna para taneczna. Co będzie grane? Od Mieczysława Fogga po zespół Bajm – głównie polskie, dobre i znane szlagiery.

Godz.: 17:00 – 20:00.
Miejsce: Park Harcerskiej Poczty Polowej Powstania Warszawskiego, aleja Armii Krajowej.


Otwarte treningi nordic walking na Bielanach – treningi nordic walking dla wszystkich, w Lesie Bielańskim.

Godz.: 18:30.
Miejsce: zbiórka – ul. Dewajtis przy UKSW.
Prowadzący: Krzysztof Człapski.


Poszukiwany, poszukiwana – ósmym wyświetlanym filmem w ramach tegorocznego cyklu "Filmowej stolicy" w kinie plenerowym na Bielanach będzie polska komedia w reżyserii Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana”. W rolach głównych: Wojciech Pokora, Jolanta Bohdal, Mieczysław Czechowicz, Jerzy Dobrowolski, Wojciech Siemion.

Godz.: 21:00.
Miejsce: teren obok stacji metra Słodowiec.

Regulamin i szczegóły dostępne są na stronie filmowastolica.pl.


Piątek, 27 sierpnia

Kultura i Natura. Dzikie Rzeki – słuchowisko w ciemności. – Słuchowisko będzie prezentacją najciekawszych zjawisk dźwiękowych fenomenu Dzikich Rzek od ich górskich źródeł przez dorzecza po bałtyckie przestrzenie ujścia.

Godz.: 19:00.
Miejsce: ul. Estrady 112 – Bielański Ośrodek Kultury – Filia.
Prowadzący: Michał Zygmunt – twórca muzyki i łowca dźwięków Odra Sound Design.


Sobota, 28 sierpnia

Sound Stąd. Spacer dźwiękowy- słuchanie eksperymentalne – to spacer, na którym będzie można zapoznać się z przestrzenią osiedla Wólka Węglowa i Kampinoskiego Parku Narodowego za pomocą słuchu.

Godz.: 9:00-10:30.
Miejsce: ul. Estrady 112 – Bielański Ośrodek Kultury – Filia.
Prowadzący: Krzysztof Marciniak – warszawski muzykolog, krytyk, ekolog akustyczny.
Zapisy:
https://tiny.pl/9gtnh.


Grające Podwórka. CzessBand – kolejnym występem w ramach cyklu Grających Podwórek będzie koncert zespołu CzessBand, warszawskiej kapeli, grającej muzykę akustyczną inspirowaną folklorem miejskim na całym świecie.

Godz.: 18:00.
Miejsce: skwer na boisku do koszykówki na tyłach budynku ul. Bogusławskiego 20.


Bielańskie Spotkania ze Sztuką Ciała – ostatnim spektaklem, opartym na tańcu współczesnym i contact improwizacji, w tym cyklu spotkań z Fundacją Sztuka Ciała, będą „ŚwiatłoCienie”. To duet taneczny z muzyką na żywo oraz malowaną animacją poklatkową, w choreografii Thierry Vergera – twórcy stylu Modal Underground.

Godz.: 20:30 – 22:00.
Miejsce: Park Herberta.


Niedziela, 29 sierpnia

ODET – finałowy koncert w ramach cyklu „Muzyczne Wakacje” na dachu bielańskiego ratusza.

Godz.: 19:00 – 20:00.
Miejsce: ul. Żeromskiego 29.


Informujemy, że wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).