null

Sierpień na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika kobiety trzymającej w ręku latawiec, na jej prawym ramieniu siedzi mysz. Po lewej stronie napis Lato 2021 na Bielanach

Kolejny tydzień pełen fajnych wydarzeń! A w sobotę koncert z cyklu Grające podwórka

Podzielcie się rozpiską ze znajomymi.

Poniedziałek, 16 sierpnia

Gimnastyka pod chmurką dla Seniorów na Bielanach! – wakacyjna gimnastyka dla seniorów. Wystarczy przynieść ze sobą matę/karimatę, coś do picia, nakrycie głowy, wygodny strój sportowy oraz wygodne (pełne) buty. Zajęcia będą się odbywały do 1 października w poniedziałki i piątki, w godz. 12:30 – 13:30

Gdzie: Park Chomicza – w okolicy boisk sportowych oraz wybiegu dla psów.


Wtorek, 17 sierpnia

Samoobrona na Bielanach – zajęcia z samoobrony dla wszystkich kobiet, które poprowadzi UKS Ronin Team. To okazja, by nauczyć się podstawowych technik działania w sytuacji zagrożenia, a także fajny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Godz.: 18:00-19:30.
Miejsce: ul. S. Lindego 20 – Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany.

Zapisy: w wydarzeniu fb lub na uksroninteam@gmail.com.


Środa, 18 sierpnia

Wakacje z Przyrodą i Przygodą – kolejne zajęcia z cyklu przyrodniczych, wakacyjnych spotkań rodzinnych to rodzinna gra terenowa. Cykl realizowany jest przez Fundację Przystanek Twórczość we współpracy z ciekawymi przyrodnikami, którzy pokażą uczestnikom bogactwo bielańskiej przyrody i poprowadzą wspólne gry terenowe. Na przygotowanych leśnych stacjach uczestnicy spróbują rozwikłać zagadki i rozwiązać czekające na nich zadania. W każdym punkcie będzie masa ciekawostek na temat życia mrówek. Uczestnicy otrzymają materiały, z których wykonają m.in. pracę plastyczną. Otrzymają również proste zadania oraz zagadki, mające na celu zdobycie nowej wiedzy w przyjazny sposób. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat wraz z rodzicami. 

Data: 18 sierpnia 2021 r. (środa).
Godz.: 17:30-19:00.
Miejsce: Las Lindego. 
Zapisy:
https://tworczosc.org.pl/wydarzenia.


Darmowa Zumba® Fitness – Zumba dla wszystkich niezależnie od wieku czy doświadczenia w tańcu.

Godz.: 20:00-21:30 każda środa.
Miejsce: ul. Gwiaździsta 35 – LO im. Gen. Stanisława Maczka.
Prowadzący: Oktawian Zagórski.


Kino plenerowe w Parku Chomicza – "Wymarzony" – francuski film obyczajowy w reżyserii Jeanne Herry. To wzruszająca i pełna humoru opowieść o wielkiej miłości do maleńkiego człowieka, która nadaje sens życiu. Obsada: Sandrine Kiberlain, Gilles Lellouche, Elodie Bouchez. Warto wziąć własne krzesełko/leżak.

Godz.: 20:00-22:00.
Miejsce: Park Chomicza między przedszkolem nr 327 „Kolorowa Kraina" a WSM "Chomiczówka".


Czwartek, 19 sierpnia

"Rodzinne rewolucje" – siódmym wyświetlanym filmem w ramach tegorocznego cyklu "Filmowej stolicy" w kinie plenerowym na Bielanach będzie amerykańska komedia romantyczna w reżyserii Franka Coraci z 2014 r. To trzeci film z tego gatunku z parą aktorską Barrymore i Sandler w rolach głównych. Regulamin i szczegóły dostępne są na stronie filmowastolica.pl

Godz.: 21:00.
Miejsce: teren obok stacji metra Słodowiec.


Piątek, 20 sierpnia

Gimnastyka pod chmurką dla Seniorów na Bielanach! – wakacyjna gimnastyka dla seniorów. Wystarczy przynieść ze sobą matę/karimatę, coś do picia, nakrycie głowy, wygodny strój sportowy oraz wygodne (pełne) buty. Zajęcia będą się odbywały do 1 października w poniedziałki i piątki, w godz. 12:30 – 13:30

Gdzie: Park Chomicza – w okolicy boisk sportowych oraz wybiegu dla psów.


Sobota, 21 sierpnia

Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci? – warsztat w ramach Pracowni Rodziny pt. "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci? - o szukaniu swojej rodzicielskiej drogi". Warsztat będzie więc przestrzenią do zatrzymania się na swojej rodzicielskiej ścieżce, wsłuchania się w swoje potrzeby, wartości i rodzicielską intuicję.

Podczas warsztatów będzie można porozmawiać na temat relacji rodzic – dziecko, a także zastanowić się jakiego rodzaju przewodnictwa potrzebują dzieci i jak budować kontakt oparty na współpracy i szacunku oraz zgłębić takie pojęcia jak: równa godność, integralność, odpowiedzialność rodzicielska i język osobisty.

Godz.: 09:00-14:00.
Miejsce: ul. Perzyńskiego 14 – Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny.
Prowadząca: Anna Olczyk-Grabowska.
Zapisy:
https://www.tworczosc.org.pl/wydarzenia.


Grające Podwórka. Ciepłe Popołudnie – kolejnym występem w ramach cyklu Grających Podwórek będzie koncert charyzmatycznego trio - "Ciepłe Popołudnie".

W ich autorskich szlagierach klasyczne brzmienia z zadymionej kawiarni rodem z lat 40-tych ubiegłego wieku wchodzą w nieśmiały romans z muzyką elektroniczną.

Grupa tworzy z tęsknoty za tekstami retro opowiadającymi o miłości, relacji człowieka z samym sobą, o początkach, środkach i końcach rozmaitych fascynujących historii życiowych.

Muzycy starają się łączyć nostalgię za przeszłością z pasją do współczesnych rozwiązań takich jak looper czy syntetyczne brzmienia. Wystąpią: Ola Dzierżawska - gitara basowa, wokal, przeszkadzajki, Paweł Kamiński - gitara akustyczna, cajon, wokal, Stanisław Szczyciński - pianino, wokal.

Godz.: 18:00.
Miejsce: Osiedle Ruda – skwer przed budynkiem przy ul. Klaudyny 32.


Informujemy, że wydarzenia realizowane są zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).