null

Seniorzy i młodzi na ławeczce – twórczo na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na finał projektu „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu” - wystawę zdjęć (9 czerwca, 14-18) i spektakl grupy międzypokoleniowej (12 czerwca, 17:30), która od ponad roku tworzy razem wspólnie na Bielanach i walczy ze stereotypami, że seniorzy i młodzi nie dogadują się ze sobą.

Ławeczki osiedlowe – miejsce spotkań i zawiązywania sąsiedzkich relacji czy przeżytek, z którego nikt już nie korzysta? Na to pytania starają się odpowiedzieć uczestnicy projektu „Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu”, realizowanego na warszawskich Bielanach przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Celem projektu jest pokazanie korzyści płynących z nawiązania dialogu międzypokoleniowego. Seniorzy i młodzi poznają się i współpracują razem, realizując swoje twórcze pomysły. W poprzedniej edycji był to spektakl, w tej edycji powstała wystawa zdjęć, film i kolejny spektakl. Seniorzy i młodzi poruszają temat osiedlowych ławeczek, wokół którego toczy się ostatnio debata, czy trzeba je zostawiać na osiedlach czy likwidować?

9 czerwca postara się odpowiedzieć na to pytanie grupa, która przygotowała wystawę fotografii. Wykorzystają innowacyjna metodę interaktywnej komunikacji „sznurkowej”, żeby dowiedzieć się także co seniorzy i młodzi mogą dać sobie wzajemnie. Wystawa organizowana jest w ramach Pikniku Bielańskiego, w godzinach 14-18.

12 czerwca swoje zdanie na temat ławeczek osiedlowych wypowie grupa, która przygotowała film i spektakl. Film nakręcono podczas trwania sondy ulicznej na temat międzypokoleniowości – tego co seniorzy mogą dać młodym, a młodzi seniorom. Spektakl również poruszy zagadnienie dialogu międzypokoleniowego. Premiera filmu i spektaklu odbędą się o 17:30 w Bielańskim Ośrodku Kultury, przy ul. Goldoniego 1.

Film z poprzedniej edycji projektu: http://www.youtube.com/watch?v=R4XxigxoQ5E
Więcej informacji o projekcie: http://sim.drama.org.pl/

Projekt "Seniorzy i młodzi w twórczym działaniu" jest realizowany przez Stowarzyszenie Praktyków Dramy STOP-KLATKA i  dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013 oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Stowarzyszenie ponosi pełną odpowiedzialność za publikowane treści.