W ramach tego projektu chcielibyśmy zmniejszyć barierę w dostępie do kultury i stworzyć Wam okazję do poczucia przyjemności i fizycznej ulgi, jaką daje wspólne śpiewanie.
Wziąwszy pod uwagę, że wiele osób spędza czas wolny w domu i w obrębie swojego podwórka, chcemy dotrzeć do Was bezpośrednio i stworzyć chór tymczasowy właśnie na podwórkach, w bezpiecznej atmosferze, bez konieczności wnoszenia opłat i przemieszczania się.
Neurobiologia śpiewu pokazuje, że kiedy śpiewamy, nasze neuroprzekaźniki łączą się na nowe i różne sposoby. Aktywizuje się wtedy prawy płat skroniowy naszego mózgu, uwalniając endorfiny, serotoniny i oksytocyny które czynią nas mądrzejszymi, zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej kreatywnymi.
Śpiew pomaga ludziom cierpiącym na depresję, zmniejszając poczucie samotności i pozostawiając ich zrelaksowanych, szczęśliwych i zjednoczonych.
Ludzie regularnie śpiewający mają obniżony poziom kortyzolu, co wskazuje na występowanie mniejszego poziomu stresu
Celem projektu jest aktywizacja i integracja osób nieuczestniczących w kulturze poprzez stworzenie Tymczasowego Chóru sąsiedzkiego w przestrzeni publicznej. Projekt jest dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej
Dyrygentka:Ewa Jurkiewicz
Miejsce wspólnego śpiewania: skwer między budynkami przy ul. Starej Baśni 9 i 10
------------------------------------------------------
Wydarzenie odbędzie się na wytyczonym girlandami terenie.
Zachowujemy bezpieczną odległość.
Wchodząc na teren wydarzenia dezynfekujemy ręce.
Będzie dobrze!