null

Samorządowcy z Ukrainy na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W piątek, 7 grudnia Urząd Dzielnicy Bielany gościł delegację z Ukrainy. Wśród gości znajdowali się działacze samorządowi i przedstawiciele trzeciego sektora, a także najlepsi absolwenci projektów realizowanych przez Międzynarodowy Instytut Republikański na Ukrainie. Wizyta delegacji z Ukrainy w Warszawie finansowana jest ze środków USAID, rządowej agencji przy Departamencie Stanu USA.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk, który przez blisko godzinę odpowiadał na pytania samorządowców dotyczące m.in. największych problemów, z jakimi boryka się dzielnica. Spotkanie prowadziła zastępca burmistrza Katarzyna Potapowicz. Wśród prelegentów znaleźli się też: Wiceprzewodnicząca Zarządu Samorządu Mieszkańców Młociny - Agnieszka Gola, która opowiedziała o działalności samorządu mieszkańców i ich inicjatywach. 

Iwona Dolecka - Kierownik Filii Bielańskiego Ośrodka Kultury opowiedziała o Miejscu Aktywności Lokalnej i Inicjatywie Lokalnej realizowanej w Dzielnicy Bielany (projekt Archiwum Wólki) oraz współpracy z mieszkańcami przy organizacji projektów kulturalnych. Pani Krystyna Żebrowska- Przewodnicząca Rady Seniorów Dzielnicy Bielany oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Paweł Sieńkowski opowiadali o zasadach działania i inicjatywach Rady Seniora. Magdalena Ulejczyk - Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji przedstawiła przykłady działań kulturalnych realizowanych z inicjatywy mieszkańców, a radna Dzielnicy Bielany -  Sylwia Lacek przedstawiła narzędzie partycypacji społecznej jakim są konsultacje społeczne i opowiedziała o ostatniej inicjatywie mieszkańców Bielan dotyczącej obrony targowiska na Wolumenie.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Zobacz galerię (14 zdjęć)