null

Ruszyło drążenie kolektora Lindego Bis

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Warszawa rozpoczęło budowę jednego z najważniejszych dla bezpieczeństwa stolicy kolektorów tranzytowo-retencyjnych – Lindego Bis. Głowica z tarczą drążącą o imieniu „Rozalia” do końca 2023 roku wybuduje nowy kanał.

Kolektor Lindego Bis, o długości około 4 km i średnicy 2 m, zostanie ułożony na głębokości od 5 do nawet 14 m. Jego trasa przebiega na terenie Bielan w rejonie ul. Brązowniczej oraz w ciągu ulic: J. Conrada, Wólczyńskiej, T. Nocznickiego do ul. Marymonckiej, gdzie zostanie połączony z istniejącym kolektorem Burakowskim.

Wykonawca buduje kolektor metodą bezwykopową, która minimalizuje uciążliwości dla mieszkańców związane z organizacją ruchu.

Inwestycja Lindego Bis o wartości 129 mln zł, współfinansowana ze środków unijnych, jest realizowana w ramach projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza VI”. MPWiK Warszawa zawarło umowę o dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Zobacz galerię (4 zdjęć)