null

Ruszył Bielański program Budowy i Rewitalizacji Placów Zabaw "Bieluś"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Bielański Program Budowy i Rewitalizacji Placów Zabaw „Bieluś” jest projektem, którego idea narodziła się z potrzeby pilnej rewitalizacji obecnie istniejących placów zabaw na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy oraz budowy nowych obiektów.

Dzielnica Bielany jako jedna z niewielu jednostek samorządu terytorialnego podjęła wysiłek realizacji placów zabaw w partnerstwie z przedsiębiorstwami.

Celem realizacji programu jest:

  • tworzenie osiedlowych miejsc przyjaznych Dzieciom i ich opiekunom,
  • tworzenie bezpiecznych miejsc zabawy i edukacji,
  • dostarczenie Dzieciom rozrywki, która nie będzie rodziła patologicznych zachowań.

Na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy istnieje w sumie 14 placów zabaw administrowanych przez Dzielnicę.

W ostatnich miesiącach w ramach realizacji Bielańskiego Programu Budowy i Rewitalizacji Placów Zabaw „Bieluś” oddano do użytku 3 place zabaw:

Plac zabaw przy ul. Żeromskiego 66/72
Powierzchnia całkowita 900 m2, Koszt około: 117 000 zł
Plac wyposażono w urządzenia sprawnościowo-ruchowe, standardowo ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

Plac zabaw przy ul. Przytyk 5/7
Powierzchnia całkowita 500 m2, Koszt: 126 000 zł
Plac wyposażono dla mniejszych dzieci z kolorowym wężem z elementami ruchowymi i piaskownicą. Standardowo ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

Plac zabaw ul. Starej Baśni 5
Powierzchnia 650 m2, Koszt: 370 tyś zł
Plac z elementem wiodącym – statkiem na polu piaskowym i zabawkami edukacyjnymi w drugiej części znajduje się stół do ping ponga, kosz do koszykówki, mini siłownia.

„Celem, do którego zmierzamy jest tworzenie coraz większej liczby placów zabaw i rewitalizacji obecnie działających obiektów. Ambicją Bielan jest dokonanie gruntownej modernizacji oraz wyposażenia Bielańskich Placów Zabaw na najwyższym poziomie gwarantującym bezpieczeństwo i atrakcje dla Dzieci. „Bieluś” ma być synonimem bezpieczeństwa, atrakcji, edukacji oraz efektywnego współdziałania samorządu ze środowiskami gospodarczymi na rzecz lokalnych społeczności.” mówi Grzegorz Pietruczuk Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy .

W najbliższym czasie odbędą się inauguracje 3 placów zabaw: 9 czerwca na ul. Żeromskiego 66/72, 12 czerwca ul. Przytyk 5/7 (godz. 14:00) oraz 16 czerwca Starej Baśni 5 (godz. 15:00).

Przewidziane jest wiele atrakcji dla najmłodszych a w szczególności edukacja ekologiczna i kulturalna, program sportowo rekreacyjny, konkursy plastyczne oraz propagujące selektywną zbiórkę odpadów a także malowanie buziek i animacje dla Dzieci. Powyższe atrakcje uświetni zabawa z postaciami z krainy baśni!

Kontakt:
Grzegorz Pietruczuk
Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
601-88-44-33, tel.: (+48) 22 373 34 29
e-mail: pietruczuk_g@poczta.bielany.waw.pl