Rozstrzygnięcie III edycji dzielnicowego konkursu „Zabawy parateatralne w języku angielskim”

Miło jest nam poinformować, że 28 kwietnia br. w Przedszkolu nr 307 „Wesołe Ekoludki” odbyło się rozstrzygnięcie III edycji dzielnicowego konkursu „Zabawy parateatralne w języku angielskim”. Organizatorem tego wydarzenia było Przedszkole na Księgarzy oraz Urząd Dzielnicy Bielany.

W konkursie wzięło udział sześć bielańskich przedszkoli. Zadaniem uczestników było przygotowanie inscenizacji w języku angielskim o dowolnej tematyce. W trakcie przeglądu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, aktorskie i językowe, które były na bardzo wysokim poziomie. Jednakże najważniejsze było to, że przedszkolaki uczestniczyły w radosnej i spontanicznej zabawie językowej, pełnej ciekawych eksperymentów oraz naturalnego naśladownictwa.

Najlepsze zespoły wystąpiły w prezentacji finałowej na terenie przedszkola, w trakcie której mieliśmy przyjemność gościć Pana Grzegorza Pietruczuka - Burmistrza Dzielnicy Bielany oraz Panią Sylwię Lacek – Zastępcę  Burmistrza Dzielnicy Bielany. Występ laureatów został poprzedzony przedstawieniem pt. „Three little pigs” w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 307, jako gospodarza imprezy. Konkurs okazał się świetną okazją do wymiany doświadczeń  między nauczycielami oraz stworzył możliwość wzajemnej  integracji między dziećmi z innych bielańskich placówek . Dzięki temu przedsięwzięciu została nawiązana współpraca między przedszkolami, która z pewnością zaowocuje w przyszłości nowymi pomysłami na wspólne projekty zachęcające do nauki języka angielskiego.

Wszystkie przedszkolaki oraz nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu, otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz upominki od Burmistrza Dzielnicy Bielany. Zwieńczeniem imprezy był pyszny, zdrowy poczęstunek.