null

Romantycznie z Herbertem – weekend literacki w parku im. Zbigniewa Herberta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.06.2022 18:00 - 10.06.2022 19:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Aktor – Dariusz Jakubowski siedzący przy stole; na stole rozrzucone kartki, zapalona lampka i czerwony aparat telefoniczny. Aktor mówi do mikrofonu na statywie; ręce wyciągnięte na wysokość klatki piersiowej. Ciemne, sceniczne tło.

„Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód”. Poetycko-muzyczny stand-up artystyczny autorstwa Dariusza Jakubowskiego.

Wykonawcy:

  • Dariusz Jakubowski – aktor, autor koncepcji;
  • reżyseria – Katarzyna Thomas – sopran;
  • Piotr Szafraniec – fortepian.

Dariusz Jakubowski rozmawia ze swymi odbiorcami, a ponieważ w dialogu zawsze jest element nieprzewidywalności, spektakl zawiera w sobie ekscytujący składnik spontaniczności i improwizacji. Najważniejszym uczestnikiem dialogu jest – oczywiście – Pan Cogito. Herbertowski Bohater staje na scenie i – animowany aktorskim talentem Jakubowskiego – objawia nieoczekiwane u znanego z poetyckiej powściągliwości Herberta pokłady ekspresji i gorących emocji. A wszystko domyka się w przeraźliwie aktualnym (przecież Herbert nie żyje od 20 lat!) spotkaniu ze światem, czyli z piekłem.- przyznał po spektaklu Wojciech Czaplewski, poeta, polonista, od początku związany z „Herbertiadą”.

Data: 10 czerwca 2022 r. (piątek).
Godz.: 18:00.
Miejsce: sala widowiskowa Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Wejściówki od 30.05 w BOK i na evenea.pl


Źródło: bielanski.waw.pl