null

Huczne pożegnanie lata

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia trzy młode śpiewaczki w białych sukienkach, które występują na scenie głównej.
Tercet Esencja, który wystąpił w ramach koncertu laureatów konkursu JoséSong | Autor: Sylwester Korzeniewski

Jeszcze nie tak dawno je witaliśmy, a już trzeba się rozstawać. 2 września tłumy mieszkańców ściągnęły na serek bielański, aby rodzinnie i koncertowo pożegnać lato. Na scenie towarzyszyły im w tym zespoły Ørganek i Felivers, które dały niezapominany muzyczny popis!

Rodzinne piknikowanie

Pożegnanie lata rozpoczęliśmy pełnym atrakcji piknikiem rodzinnym, na którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekały animacje, zabawy, kolorowanki, malowanie buziek, flipery, dmuchańce czy emocjonujący pokaz iluzjonisty. Bez zaskoczenia była duża kolejka chętnych, która ustawiła się do tworzenia budowli z klocków z Łukaszem Góreckim, zwycięzcą drugiej edycji programu LEGO Masters.

Niemałym zainteresowaniem uczestników pikniku cieszyło się stoisko spółki Pałac Saski. Na warsztatach edukacyjnych dzieci miały okazję do stworzenia makiety zachodniej pierzei placu Piłsudskiego, a następnie z pomocą specjalnych okularów można było się wybrać w wirtualną przejażdżkę bryczką po centrum Warszawy z czasów dwudziestolecia międzywojennego.

Na pikniku wystawili się również partnerzy wydarzenia, w tym jak zawsze budząca dziecięcą ekscytację śmieciarka, a także bielańskie organizacje pozarządowe i społeczności szkolne. Na starszych uczestników czekała bogato uposażona strefa gastronomiczna w której można było się zrelaksować, spróbować czegoś smacznego i wyczekiwać koncertów.

Konkretne koncertowanie

A te rozpoczął jakże klimatyczny występ laureatów konkursu JoséSong, którzy wykonali utwory ze swojej najnowszej płyty „Bielany akustycznie”. Chociaż nie są oni szerzej znani, przynajmniej poza naszą dzielnicą, a ich koncert nie był najgłośniej zapowiadany, to jednak zebrany pod sceną tłum rozrastał się z każdą kolejną piosenką. Mieszkańcy docenili ich talent.

Następnie koncert zagrał zespół Felivers. Miłosz, Konrad, Wojtek i Cody pokazali, że rock&roll zasługuje na to, aby powrócić do głównego nurtu muzyki. Fani wyczekiwali ich już od wczesnych godzin rannych. Na sam koniec na scenie pojawiła się grupa Ørganek, z liderem Tomaszem Organkiem na czele, która zaserwowała prawdziwą muzyczną ucztę. Bielany godnie pożegnały lato!

Żegnamy nie tylko lato, to klimatyczne, ale też letni sezon wydarzeń kulturalnych, który w tym roku stał naprawdę na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że nasza tegoroczna oferta przypadła Wam do gustu i już niecierpliwie wyglądacie tego, co przyniesie kolejny rok – komentuje Katarzyna Potapowicz, zastępca burmistrza.

Organizator: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy i Bielański Ośrodek Kultury

Partnerzy: Galeria MłocinyHula-Kula – Rozrywkowe Centrum MiastaKrysiak PolskaArcelor-Mittal Huta WarszawaDom DevelopmentByś i PKO BP.

Wydarzenie swoim patronatem medialnym objęło radio Eska Rock.

logotypy partnerów wydarzenia

Zdjęcie przedstawia piknik rodzinny na serku bielańskim uchwycony z drona, widzimy na nim namioty, ludzi chodzących między nimi, a w oddali scenę główną.
Zobacz galerię (13 zdjęć)
Zdjęcie przedstawia przebranych w barwne kostiumy artystów, którzy poprowadzili piknikową paradę.
Zdjęcie przedstawia rodzinę z małą dziewczynką i piknikową animatorkę, która przeplata dziecku włosy.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci grającą na fliperze z motywem Gwiezdnych wojen.
Zdjęcie przedstawia dwójkę dzieci, które zjeżdżają po kolorowym dmuchańcu.
Zdjęcie przedstawia grupę dzieci robiących prace plastyczne wraz z animatorką z lokalnego stowarzyszenia.
Zdjęcie przedstawia grupę ludzi, dzieci i dorosłych, noszących okulary do rzeczywistości rozszerzonej.
Zdjęcie przedstawia grupę ludzi, przedstawicieli jednostki samorządowej, stojącą w namiocie w otoczeniu materiałów, przekąsek i kwiatów.
Zdjęcie przedstawia trzy młode śpiewaczki w białych sukienkach, które występują na scenie głównej.
Zdjęcie przedstawia wykonawcę z zespołu Felivers, który gra na gitarze elektrycznej.
Zdjęcie przedstawia przedstawicieli zarządu dzielnicy stojących na scenie głównej wraz z partnerami i sponsorami wydarzenia, którzy otrzymują pamiątkowe podziękowania.
Zdjęcie przedstawia Tomasza Organka, założyciela grupy Organek.
Zdjęcie przedstawia grupę ludzi w różnych wieku, stojących przy barierkach, i dobrze bawiących się podczas koncertu.