null

Ptasi piknik w Olszynie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie przedstawia orła chodzącego po trawie, podczas ptasiego pikniku.
Jeden z orłów, dumnie paradujący po parku | Autor: Sylwester Korzeniewski

To była wysoce odlotowa sobota na Bielańskim Dniu Ptaków w parku Olszyna! Mimo początkowej niepogody na pikniku pojawiły się tłumy mieszkańców, a na sam koniec zawitało i do nas słońce.

Największą atrakcją pikniku był pokaz sokolniczy, na którym zaprezentowany został Jastrząb Harrisa w locie oraz sokół wędrowny i raróg stepowy w namiocie wystawowym. Dzieci były nimi zachwycone!

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Maciej Luniak, bielańczyk, zoolog, specjalizujący się w ekologii miasta oraz autor książki „Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta”, wydanej w tym roku przez nasz urząd. Na spotkanie z nim przybyło wielu mieszkańców, którym leży na sercu troska o zwierzęta.

Po raz pierwszy gościliśmy na pikniku Warszawski Ogród Zoologiczny, który promował kampanię „ZOOstaw nie porywaj”. Ponadto przedstawiciele Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych Ptasi Azyl, działającego przy ZOO, opowiedzieli nam o umiejętnym pomaganiu ptakom w mieście.

Oczywiście na pikniku działo się o wiele więcej. Razem zbijaliśmy budki i karmniki, rysowaliśmy nurogęsi z Dawidem Kilonem, słuchaliśmy opowieści Katarzyny Skakuj o ptasich jajach, tworzyliśmy prace plastyczne na warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Staszica, a także uczyliśmy się ciekawych rzeczy o ptakach od specjalistów z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Zdjęcie przedstawia piknik w parku Olszyna z namiotami, ludźmi chodzącymi miedzy nimi i przechadzającym się między nimi bielańskim słoniem.
Zobacz galerię (6 zdjęć)
Zdjęcie przedstawia orła oglądanego przez otaczających go ludzi.
Zdjęcie przedstawia grupę ludzi zbijających ptasie budki i karmniki w namiocie.
Zdjęcie przedstawia grupę osób, oglądających eksponaty związane z ptakami w namiocie.
Zdjęcie przedstawia małą dziewczynkę pracującą nad pracą plastyczną w namiocie.
Zdjęcie przedstawia profesora Macieja Luniaka na scenie, po środku, w towarzystwie burmistrza Grzegorza Pietruczuka i radnych.