null

Roztańczony karnawał na Bielanach

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
zdjęcie przedstawia dającego koncert Pawła Stasiaka, w tle widać ekran z kolorową animacją.
Paweł Stasiak przyciągnął tłumy mieszkańców. | Autor: Sylwester Korzeniewski

Takiej imprezy karnawałowej na Bielanach jeszcze nie było! Jeden weekend, a w jego trakcie koncerty znanych gwiazd, dyskoteki po staremu i nowemu czy pełen atrakcji bal dla dzieciaków!

– Naszą karnawałową imprezą chcieliśmy dotrzeć do szerokiego grona mieszkańców, stąd aż trzy wydarzenia nastawione na różne grupy odbiorców. Bal dla rodziców z dziećmi, koncerty z lat 80. dla starszych i występ popularnej wokalistki dla młodych – komentuje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

W sobotę 10 lutego cofnęliśmy się do magicznych lat 80. Tak, nawet podróż w przeszłość nie jest dla nas żadnym wyzwaniem! Na scenie na początek pojawił się zespół ABBA Show, który wykonał covery legendarnych hitów równie legendarnego zespołu. Tuż po nim wystąpił Paweł Stasiak, założyciel i lider zespołu Papa D. Tłum szalał przy „Panoramie Tatr” i innych, znanych i lubianych utworach z repertuaru zespołu.

Po koncercie dyskotekę w oldschoolowym stylu rozkręcił Marek Sierocki, piosenkarz i dziennikarz muzyczny. Dla wielu uczestników zabawy była to nostalgiczny wieczór, podczas którego mogli na nowo przeżyć wspomnienia ze swojej młodości, ale na sali nie zabrakło także tych, którzy lata 80. mogą znać co najwyżej z lekcji historii.

Na niedzielę 11 lutego do karnawałowej zabawy zaprosiliśmy młodszych i najmłodszych. W południe kompleks przy Lindego wypełnił się dziećmi przebranymi w różnorodne stroje, były tradycyjnie księżniczki, postacie z bajek, zaszczycił nas również i Batman. Na scenie wystąpił m.in. Teatr Pomarańczowy Cylinder, który wystawił pouczający spektakl o mydle, a do roztańczonej zabawy Just Dance stanęło wielu chętnych.

Po przerwie i wymianie pokoleniowej uczestników imprezy, co warto podkreślić nieznacznej, na scenie pojawiła się Lanberry (Małgorzata Uściłowska), piosenkarka i autorka tekstów, jurorka programu The Voice of Poland, znana z utworów takich jak „Nocny express”, „Niewygodnie” czy „Dzięki, że jesteś”. Powiedzieć, że koncert był rewelacyjny to tak, jakby nie powiedzieć nic. Na koniec karnawałowej imprezy odbyła się dyskoteka, tym razem w wersji silent.

– Za nami pierwsza impreza, którą otwieramy tegoroczny sezon kulturalny! Na każdej z karnawałowych atrakcji mogliśmy zobaczyć świetnie bawiących się mieszkańców, którzy wypełnili halę. Parafrazując tytuł jednej z piosenek Lanberry, dziękuję za to, że jesteście! – dodaje Katarzyna Potapowicz, zastępca burmistrza odpowiedzialna za kulturę w dzielnicy.

zdjęcie przedstawia dającego koncert Pawła Stasiaka, w tle widać ekran z kolorową animacją.
Zobacz galerię (9 zdjęć />)
zdjęcie przedstawia dzieci w karnawałowych strojach podczas zabawy na balu.
zdjęcie przedstawia osobę w przebraniu imprezowego potworka.
zdjęcie przedstawia występ piosenkarki Lanberry z zespołem, w tle widać duży napis Lanberry.
zdjęcie przedstawia burmistrza Pietruczuka, członków zarządu i radnych dzielnicy na scenie.
zdjęcie przedstawia zespół ABBA Show podczas występu.
zdjęcie przedstawia grupę osób w różnym wieku podczas karnawałowej zabawy.
zdjęcie przedstawia dziennikarza Marka Sierockiego na scenie.
zdjęcie przedstawia występ piosenkarki Lanberry z zespołem, w tle widać duży napis Lanberry.