null

Recital Anny Adamiak "Lata 20-te, lata 30-te. Koncert retro" w Bielańskim Ośrodku Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.03.2017 - 22.03.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Zapraszamy na koncert najpiękniejszych piosenek z XX lecia międzywojennego z repertuaru Hanki Ordonówny, Toli Mankiewiczówny, Poli Negri, Wiery Grann, Eugeniusza Bodo. Wystąpią: Anna Maria Adamiak śpiew, Krzysztof Jaszczak fortepian, Paweł Świętorecki prowadzenie.

22.03 (środa), godz. 18.00
Bilety 15 zł. Przedsprzedaż od 13.03

Anna Maria Adamiak to śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa. Stale poszerza swój repertuar.  Z łatwością porusza się w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, interpretacyjnych. Współpracuje z orkiestrami, zespołami, instrumentalistami. Tak w kraju, jak i za granicą. W swoim repertuarze posiada utwory od baroku do współczesności.
W październiku 2013 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami  napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami. Jej sylwetkę przedstawił Jacek Chodorowski w książkach „Polscy śpiewacy” i „Bel canto w Krakowie”. Przeczytać o niej można także w „Korzeniach i skrzydłach” Grzegorza Sajóra.
W 2014 roku reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. W roku 2016 została powtórnie zaproszona do reprezentowania Polski na World day of Knights w Grasse, we Francji.
Jest odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą.
Jest czynnie koncertującą solistką. W ostatnich latach występowała na wielu koncertach w kraju. Za granicą śpiewała w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie,  Węgrzech i Białorusi, Francji.