null

Napraw swój samochód u mechaników z (Auto)pasją

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warsztat samochodowy. Mechanicy pracują przy jednym z samochodów.

Zaawansowane technologicznie samochody praktycznie wykluczyły już możliwość samodzielnej naprawy. Nawet prosta wymiana żarówki zazwyczaj wiąże się z demontażem kilku elementów samochodu. Pozostaje więc wizyta w warsztacie. Jednym z takich miejsc z pewnością jest bielański warsztat samochodowy „Autopasja”.

Wtorek, godzina ósma rano. Środek upalnego lata. Do „Autopasji” przy ul. Heroldów 9 wchodzi młoda kobieta. Chce odebrać przed pracą swój samochód po serwisie drobnej usterki. Współwłaściciel i główny mechanik, pan Paweł Kwiatek, odmawia jej jednak wydania auta, mimo że wcześniej umówili się na dzisiejszy termin odbioru. Powód? Jeden z mechaników naprawiający jej auto miał przeczucie, że coś niedobrego dzieje się z hamulcami, więc postanowił sprawdzić je dla pewności. Okazało się, że miał rację. Doszło do wycieku płynu hamulcowego z pękniętego przewodu hamulcowego, który był mocno skorodowany. Gdyby klientka pojechała samochodem do pracy, być może hamulce całkowicie odmówiłyby jej posłuszeństwa. Kobieta zaniemówiła. Była jednak wdzięczna za to, że fachowcy postawili jej bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

– W naszej pracy nie chodzi tylko o to, żeby naprawić usterkę. Bierzemy odpowiedzialność za to, aby każdy, kto wyjeżdża od nas z warsztatu, był pewny, że jego samochód jest sprawny i bezpieczny do dalszej jazdy – tłumaczy Paweł Kwiatek. 

Być może dlatego w „Autopasji” zawsze jest spory ruch. Klienci wracają, bo mają zaufanie do pracujących tu mechaników. Wiedzą też, że dla nich to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. – Stąd też wzięła się nasza nazwa „Autopasja” – śmieje się Paweł Kwiatek. 

W samym sercu Młocin

Choć warsztat, który założyli Paweł Kwiatek i Radosław Pyszko, istnieje od 2007 roku, na bielańskich Młocinach dba o bezpieczeństwo kierowców od 2015 roku. – W pierwotnej lokalizacji na Białołęce z czasem przestaliśmy się mieścić, więc przyszedł czas na zmiany. Szukaliśmy wówczas dobrze skomunikowanej lokalizacji, a Bielany pod tym względem są wręcz idealne. To także szybko rozwijająca się dzielnica Warszawy, więc gdy nadarzyła się okazja stworzenia warsztatu przy ul. Heroldów 9, tuż nieopodal Wisłostrady i mostu Marii Skłodowskiej-Curie, nie zastanawialiśmy się długo – podkreśla współwłaściciel. 

– Postawiliśmy na najwyższej jakości sprzęt, stworzyliśmy pięć nowoczesnych stanowisk i specjalną strefę DPF, gdzie zajmujemy się profesjonalnym czyszczeniem i regeneracją filtrów cząstek stałych DPF, FAP i SCR – dodaje.

Szeroki zakres usług 

Oprócz tego w „Autopasji” można dokonać m.in.: przeglądu technicznego, wymiany oleju silnikowego, wymiany filtrów, serwisu klimatyzacji, naprawy zawieszeń, konserwacji układu hamulcowego, naprawy układów wtryskowych czy układów napędowych, wulkanizacji, a także zmienić sezonowoopony wraz z przechowaniem. Można także udać się w celu wykonania diagnostyki komputerowej, która pomoże znaleźć nawet najbardziej drobną usterkę.

– Oprócz tego, że naprawimy każdy samochód, świadczymy też jakościowe usługi specjalistyczne jak chip tuning czy hamownię – dodaje Paweł Kwiatek. – Nasi klienci mogą zawsze liczyć na rzetelną i fachową poradę oraz wysoką jakość usług. Jesteśmy zgranym zespołem pasjonatów. Nieustannie też podnosimy nasze kwalifikacje i wspólnie wymieniamy się wiedzą. Zdajemy sobie sprawę z tego, że konkurencja na rynku jest duża, dlatego dbamy o to, aby nasze usługi były na najwyższym poziomie. I to się sprawdza, ponieważ od siedmiu lat codziennie witają nas uśmiechem znajome twarze stałych klientów, którzy czasem, gdy akurat nie ma nic do naprawy, przychodzą do nas na kawę, zwyczajnie porozmawiać – podkreśla z zadowoleniem mechanik. – Sympatia i zaufanie to coś, co zawsze daje nam największą satysfakcję z pracy – podsumowuje.

Warsztat „Autopasja” mieści się na Bielanach przy ul. Heroldów 9 oraz w Legionowie Michałów-Reginów przy ul. Wolskiej 4. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7–17, telefon: 572 620 200 (Bielany) oraz 500 555 075 (Legionowo). Więcej informacji znajdziecie na autopasja.pl.

Autor: Iwona Sobczak

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap