null

Wpadnij z psem na lody lub ciasto do Koko Cafe!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie: Ogródek kawiarni Koko Cafe, przy stolikach siedzą ludzie, w tle widać front kawiarni.
Kawiarnia Koko Cafe, fot. S. Korzeniewski

Koko Cafe to niepozorna kawiarnia, która mieści się w charakterystycznym pawilonie przy ulicy Nerudy 1.

Powstała niedawno, bo w czerwcu br., lecz z miejsca zyskała wierne grono stałych klientów. W tym również tych czworonożnych, bo właściciele uwielbiają zwierzęta i rozumieją ich potrzeby, dlatego zatrzymując się na kawę lub przekąskę, towarzyszący nam piesek otrzyma swój własny lodowy przysmak w kształcie łapki lub kostki. Na nas zaś czekają własnoręcznie robione przysmaki.

Właściciele – Pan Łukasz Szala, jego żona Alina oraz mama, pani Agnieszka – to mieszkańcy Bielan. Dlatego też pomysł na stworzenie kawiarni w naszej dzielnicy wydał się im oczywisty.

– Wszystko zaczęło się od mojej żony, która pasjonuje się gotowaniem i co rusz wymyśla nowe przepisy. Alina pracuje również w salonie kosmetycznym, gdzie wcześniej częstowała klientki upieczonymi przysmakami. Te zaś przepadały za jej wypiekami. Wspólnie z mamą uznaliśmy więc, że otworzymy miejsce, w którym jeszcze więcej osób będzie mogło spróbować tych rarytasów – tłumaczy Pan Łukasz. 

Duże, smaczne porcje

Koncept kawiarni – która zresztą swoją nazwę zawdzięcza psu „Koko” należącymu do państwa Szala – jest prosty. Rodzinna atmosfera, duże porcje i jakościowe składniki. Największą popularnością cieszą się tu finezyjnie podane gofry czy smakowe cafe frappé oraz domowej roboty lemoniady. Można też skosztować wyśmienitej kawy, lodów rzemieślniczych, pysznych panini, tart i ciast, a nawet zamówić tort na specjalną okazję. Wkrótce w ofercie pojawią się też śniadania oraz lekkie napoje alkoholowe, aby można było spędzać letnie popołudnia przy kieliszku Prosecco lub dobrego wina.

– Dopiero zaczynamy przygodę z kawiarnią, więc chętnie słuchamy sugestii klientów, które potem spełniamy. Chcielibyśmy, aby Koko Cafe stało się ulubionym miejscem każdego, kto do nas zawita. Dlatego serdecznie zapraszamy – podsumowuje pani Agnieszka Szala.

Koko Cafe mieści się przy ul. Pabla Nerudy 1 i otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10–20 oraz w weekendy w godzinach 10–21. Telefon 660 552 922; Facebook: www.facebook.com/koko.cafe2022.

Autor: Iwona Sobczak
 

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.