null

Bistro Biały Ogródek – miejsce, w którym zjesz posiłek od serca

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Choć pandemia mocno dała się we znaki bielańskiej gastronomii, nie sprawiła, że staliśmy się mniej głodni. Wręcz przeciwnie, bo coraz chętniej wychodzimy z domów, by wrócić do ulubionych miejsc i znów zakosztować normalności. A jeśli przy tym można dobrze zjeść domowe obiady, przygotowane jak kiedyś w babcinej kuchni, nasze kroki zapewne skierują się na ulicę Josepha Conrada 22/U2, gdzie mieści się Bistro Biały Ogródek.

Stali bywalcy bistro z pewnością kojarzą to miejsce ze słynną lokalną naleśnikarnią. Ich smak do dziś nie zmienił się, ale menu znacznie się poszerzyło. To zasługa nowej właścicielki, Pani Emilii, która tchnęła nowe życie w miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Dziś Bistro Biały Ogródek to nie tylko naleśnikarnia, ale także pierogarnia, kawiarnia i lodziarnia rzemieślnicza. Można tu też zamówić catering zwykły lub ten dietetyczny, a nawet popularny catering w postaci diety pudełkowej. Niektórzy klienci wręcz śmieją się, że Bistro Biały Ogródek zastąpiło w ich domach obowiązek gotowania dla rodziny. Nic w tym dziwnego, bo jak podkreśla właścicielka, sercem tego miejsca jest właśnie sentyment do dawnej, domowej kuchni jak u mamy lub babci. Potrawy przygotowywane są tu z lokalnych, naturalnych produktów, według własnych receptur i w myśl hasła: „wiemy, co jemy”.

A dlaczego Biały Ogródek? Pani Emilia wspomina, że właśnie w takim ogródku jadała wraz ze swoimi bliskimi w rodzinnej miejscowości. To właśnie ten element oraz chęć nakarmienia gości najlepszymi, smacznymi daniami, wyróżnia to miejsce spośród innych. A ponieważ idzie wiosna, po domowym obiedzie można tu delektować się lodami, które codziennie są w nowych smakach oraz goframi z wyborem różnych dodatków – specjalnością bistro. Wszystko, oczywiście w ogródku, znajdującym się tuż obok. 

Bistro Biały Ogródek znajduje się na ul. Josepha Conrada 22/U2 na bielańskiej Chomiczówce. Otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-20. Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem 731 001 117.

Aktualne menu znajduje się pod adresem www.bialyogrodek.pl oraz na Facebooku „Bistro Biały Ogródek - posiłki od serca”.

Autor: Iwona Sobczak