null

Rośliny i kwiaty przyjazne zwierzętom? Kupimy je w kwiaciarni „Kocimiętka”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie: Katarzyna Nowaczyńska-Babraj, właścicielka Kocimiętki, trzyma na rękach swojego kota i jest otoczona kwiatami

Każdy właściciel czworonożnego przyjaciela z pewnością nie raz zastanawiał się, czy rośliny, które ma w domu są bezpieczne dla zwierząt. I bardzo słusznie, ponieważ niektóre kwiaty mogą im zaszkodzić. A więc jakie wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w „Kocimiętce”, wyjątkowej kwiaciarni, w której rośliny są wyselekcjonowane tak, aby były bezpieczne dla naszych pupili.

Kwiaciarnia „Kocimiętka”  po raz pierwszy otworzyła swoje drzwi dla klientów w tegoroczny dzień zakochanych. Nie przez przypadek, bo symbolicznie z miłości do kwiatów, która trwa do dziś.

– Od zawsze ciągnęło mnie do roślin. Jestem też właścicielką dwóch kotów, więc początkowo szukałam informacji o bezpiecznych roślinach na własny użytek. Gdy wybuchła pandemia koronawirusa, podjęłam decyzję o zmianie swojego życia. I tak zamieniłam pracę w biurze na pracownię florystyczną. Ukończyłam odpowiednie kursy, zebrałam doświadczenie zawodowe i połączyłam moje dwie wielkie pasje: do zwierząt i roślin – mówi Pani Katarzyna Nowaczyńska-Babraj, właścicielka Kocimiętki.

W lokalu przy ulicy Żeromskiego 14 znajdziemy więc nie tylko piękne rośliny, ale również pewność, że większość z nich jest bezpieczna (właścicielka uprzedza, które z roślin mogą nie być najlepszym pomysłem do domu ze zwierzętami). Pani Katarzyna śmieje się, że nie poprzestaje na teorii, której szuka m.in. w literaturze weterynaryjnej, ale też część roślin jest testowana w praktyce, przez jej dwa syberyjskie koty. Yuki i Kokietka uwielbiają specjalną trawę oraz oczywiście naturalną kocimiętkę! Niemniej jednak roślin do wyboru jest dużo więcej. Zarówno tych małych, jak i dużych. Co tydzień pojawiają się nowości, co sprawia, że warto zaplanować dłuższą wizytę, zwłaszcza że wiedza właścicielki jest na tyle rozległa, że nawet zwykła rozmowa zamienia się w ciekawą pogawędkę na temat roślin i zwierząt. Stąd też do „Kocimiętki”  często przychodzi wierne grono stałych klientów. 

– Całe życie mieszkam na Bielanach i bardzo lubię naszą lokalną społeczność. Zresztą każdy klient jest u mnie mile widziany. Zawsze chętnie doradzę, a jeśli ktoś nie wie, jakie rośliny wybrać do domu lub na balkon, z przyjemnością zaaranżuję przestrzeń na życzenie – dodaje z uśmiechem właścicielka.

W „Kocimiętce” znajdziemy jednak nie tylko rośliny doniczkowe i ręcznie robione, ceramiczne osłonki. Przez cały rok można kupić tu bukiety skomponowane z sezonowych ciętych kwiatów, w przeróżnych kolorach, dobranych do pory roku. Dostaniemy tu również bukiety i kompozycje florystyczne na przeróżne okazje: od ślubów, przez urodziny, rocznice i komunie, po pogrzeby. One również mogą być przygotowane z takich kwiatów, aby były bezpieczne dla naszych pupili, dlatego warto odwiedzać to miejsce.

Kwiaciarnia „Kocimiętka” mieści się przy ul. Żeromskiego 14. Lokal czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 10–18. Kwiaty i bukiety można zamówić, dzwoniąc pod numer 503996417, pisząc na adres kocimietka.waw@gmail.com lub pisząc na fanpejdż facebook.com/KocimietkaKwiaty

Autor: Iwona Sobczak

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap