null

Raz, dwa, trzy z ekologią na Ty! Plogging - bieg ekologiczny

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.09.2018 - 15.09.2018
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Plogging to zbitka słów „jogging” i „plocka upp” (ze szwedzkiego „podnosić”). Tę „dyscyplinę” wymyślili właśnie Szwedzi, gdzie podczas codziennego joggingu zbiera się śmieci na trasie biegu. 

"Rodzinny plogging - bieg ekologiczny" organizowany przez EkoKlub Samogłoska polegał będzie na zbieraniu do worków śmieci określonego rodzaju i segregowaniu ich na mecie do tematycznych koszy. 
Wydarzenie ma na celu: przekonanie o zasadności segregowania odpadów w domu i szkole, upowszechnienie edukacji i kultury ekologicznej, a także wypracowanie pozycji szacunku wobec otaczającej nas przyrody. 

Zapraszamy duety rodzinne (rodzic i dziecko w wieku od 7 do 13 lat).
Miejsce wydarzenia: teren przy SP nr 77 ul. Samogłoska 9
---
Projekt „Raz, dwa, trzy z ekologią na Ty!” zrealizowany zostanie na terenie warszawskich Młocin przez działaczki niedawno powstałego EkoKlubu Samogłoska. Inicjatorkami klubu są nastolatki uczące się w pobliskiej szkole oraz jeden z rodziców, który wspiera grupę organizacyjnie i merytorycznie. Grupa ta jest inicjatywą całkowicie oddolną.
Głównymi obszarami działania EkoKlubu jest popularyzacja zainteresowania ochroną środowiska, wspieranie myślenia proekologicznego u podstaw funkcjonowania młodego człowieka oraz zagadnienia z szeroko pojętej ekologii społecznej.
Inicjatywa zakłada realizację trzech wydarzeń skierowanych do mieszkańców Młocin: „Rodzinny Plogging" – czyli bieg śmieciowy na terenie SP77, a także rodzinne warsztaty w MAL Samogłoska „Fajna lekcja ekologii" poświęcona zwierzętom i „Kule armatnie Alojzego Bruhla" – spotkanie kulinarne odnoszące się do lokalnej historii.
---
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Miejsce Aktywności Lokalnej Samogłoska ul. Samogłoska 9A, lokal 3 piętro 1, brak windy wejście od ulicy Balaton Kontakt: 511 993 587 samogloska.bok@gmail.com