Quiz patriotyczny - konkurs wiedzy o Polsce w Przedszkolu nr 236 "Mali Odkrywcy" w Warszawie

Dnia 21 maja 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs wiedzy o Polsce, w którym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup. Celem quizu było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, wyrabianie szacunku do symboli narodowych, utrwalanie wiadomości dotyczących kraju ojczystego oraz upamiętnienie 100 – lecia odzyskania niepodległości.

Zadania stawiane przedszkolakom rozwijały ich percepcję słuchową, wzrokową, pamięć i uwagę.

Podczas quizu dzieci bawiły się przy tablicy multimedialnej - rozpoznawały symbole narodowe, odśpiewały hymn Polski przyjmując prawidłową postawę, natomiast historyjka obrazkowa „Wars i Sawa” przypomniała nam o powstaniu stolicy – miasta Warszawa,
w którym mieszkamy. Zabawa w układanie puzzli zabrała nas w ciekawe miejsca naszej stolicy: na Plac Zamkowy, do Łazienek Królewskich, do Ogrodu Saskiego, na Krakowskie Przedmieście, pod Pałac Prezydencki oraz pomnik Syreny. Najstarsze przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością poznanych liter układając napis Polska.

Na zakończenie quizu wybraliśmy się w podróż po kraju śpiewając piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem". Zwiedziliśmy różne zakątki naszej ojczyzny, byliśmy w górach i nad morzem, w Krakowie spotkaliśmy smoka Wawelskiego, a w Toruniu skosztowaliśmy pysznych pierników.

Gratulujemy naszym wychowankom znakomitej wiedzy na temat naszego kraju oraz umiejętnego współzawodnictwa podczas zabaw.

Opracowanie: A. Cichowska, K. Stojecka - nauczycielki z P.236

Zobacz galerię (13 zdjęć)