1 września rozpocznie się Powszechny Spis Rolny. Zakres tematyczny formularza spisowego został podzielony na 11 działów.
Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. A to za sprawą formularza spisowego Powszechnego Spisu Rolnego, który jest podzielony na 11 działów. Nie wszystkie pytania będą dotyczyć spisywanego gospodarstwa rolnego.
11 działów tematycznych
Zakres tematyczny formularza spisowego (działy) to:
- użytkowanie gruntów;
- powierzchnia zasiewów;
- zwierzęta gospodarskie;
- nawożenie;
- ochrona roślin;
- budynki gospodarskie;
- ciągniki, maszyny i urządzenia rolnicze;
- działalność gospodarcza;
- struktura dochodów gospodarstwa domowego z użytkownikiem gospodarstwa indywidualnego;
- aktywność ekonomiczna;
- chów i hodowla ryb.
Szczegółowy opis poszczególnych działów dostępny jest na stronie internetowej dotyczącej spisu rolnego.
Bez pytań o dochody
W spisie nie będzie pytań dotyczących majątku czy wysokości dochodów rolników. W przypadku dochodów wymagane będzie tylko podanie informacji, jaki w przybliżeniu procentowy udział stanowią z prowadzonej działalności rolniczej, działalności pozarolniczej, pracy najemnej i źródeł niezarobkowych, takich jak emerytury i renty.
Spis rolny zostanie przeprowadzony od 1 września do 30 listopada 2020 r, ale pytania spisowe będą dotyczyć stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. lub za okres 12 miesięcy liczony od 2 czerwca 2019 r. do 1 czerwca 2020 r. włącznie. Warto poświęcić chwilę na przypomnienie sobie i przygotowanie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem spisu.
Więcej informacji o spisie: spisrolny.gov.pl