null

Przyjaźń międzypokoleniowa.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W Przedszkolu 182 „Tajemniczy Ogród” dzieci pod opieką nauczycieli chętnie współpracują    ze środowiskiem lokalnym.

Tym razem w ramach współpracy z Bielańskim Ośrodkiem Wsparcia dla Seniorów Nr 1, miało miejsce niezwykłe międzypokoleniowe spotkanie. Grupy 5-latków, Maki i Słoneczniki zaprosiły swoich przyjaciół na spektakl muzyczno – taneczny „Koncert życzeń”. Na tą okazję dzieci przygotowały utwór grany na flażoletach, zagrały na instrumentach „Marsz turecki”, oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne.

Goście nie kryli wzruszenia i podziękowali małym aktorom gromkimi brawami. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania został obdarowany wykonanymi przez dzieci breloczkami                         i serduszkami, zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Po występie był przygotowany słodki poczęstunek.

Z pewnością to integracyjne spotkanie na stałe zagości w naszym przedszkolnym kalendarzu. Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

Jeszcze raz życzymy naszym wyjątkowym Gościom dużo zdrowia, radości oraz spełnienia wszystkich marzeń.

 

Joanna Kroszkiewicz

Anna Polakowska

Zobacz galerię (4 zdjęć)