null

Przekaz komputer

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od marca 2020 roku wszyscy stanęliśmy w obliczu bezprecedensowego wyzwania, jakim jest pandemia koronawirusa. Pandemia wpłynęła na życie wszystkich bez względu na wiek, czy miejsce zamieszkania. Jedną z grup szczególnie dotkniętych są młodzi mieszkańcy naszego Miasta, którzy muszą zmierzyć się z nadzwyczajną próbą, jaką jest nauka tylko i wyłącznie w formie zdalnej.

Miasto Stołeczne Warszawa, już od pierwszego dnia pandemii, robi wszystko, aby zminimalizować negatywne skutki pandemii koronawirusa dla uczniów i uczennic warszawskich szkół podstawowych i średnich. Prowadzone badania i analizy potwierdzają, iż największym wyzwaniem edukacji zdalnej dla ponad 17 tysięcy uczniów warszawskich szkół jest ograniczony dostęp do komputera, laptopa lub desktopa. Sytuacja ta powoduje brak możliwości pełnego udziału uczniów w zajęciach prowadzonych w formie zdalnej, co wpływa negatywnie na ich wyniki w nauce, a często prowadzi także do braku możliwości realizowania obowiązku szkolnego.

Miasto Stołeczne Warszawa od lat podejmuje liczne działania mające na celu udostępnienie uczniom i nauczycielom sprzętu komputerowego. W ciągu ostatnich lat Miasto przekazało łącznie 1493 nowe komputery, których łączna wartość zakupu wyniosła ponad dwanaście i poł miliona złotych w ramach projektów: Zdalna Szkoła, Sięgnij po więcej! Oraz projektu „Argos". Niestety, pomimo tak ogromnego wsparcia udzielonego przez Miasto, bardzo duża część warszawskich uczniów wciąż nie posiada dostępu do komputera.

Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy podjęła wraz z Władzami oraz Urzędem m.st. Warszawy inicjatywę mającą na celu wsparcie potrzebujących uczniów i wyposażenie ich w komputery niezbędne do uczestnictwa w lekcjach online. Podjęta została decyzja o organizacji Zbiórki komputerów dla warszawskich uczniów wśród firm, instytucji publicznych, fundacji, organizacji pożytku publicznego oraz osób prywatnych, którzy mają możliwość przekazania używanych lub zakupu nowych komputerów, laptopów lub desktopów, które w ramach akcji zostaną przekazane dla warszawskich uczniów.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie tej akcji i przekazanie sprzętu komputerowego dla młodych mieszkańców naszego Miasta, którzy w tym momencie zmagają się z ogromnym problemem wykluczenia technologicznego i utrudnioną możliwością udziału w lekcjach prowadzonych w trybie zdalnym. Przekazany przez Państwa sprzęt zostanie udostępniony uczniom i pozwoli na ograniczenie negatywnych skutków tej trudnej sytuacji.

Więcej informacji dotyczących zbiórki znajdziecie Państwo się na stronie internetowej Urzędu m.st. Warszawy: edukacja.warszawa.pl.

Osobą, do której możecie Państwo kierować wszelkie pytania związane z przekazaniem sprzętu IT   dla   warszawskich   uczniów,   jest   doradca   Młodzieżowej   Rady   m.st.   Warszawy, p. Agata Gos (Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń): e-mail: komputery@wcies.edu.pl; telefon: 723 248 552

przekaz_komputer_grafika_na_strone_www.jpg

Załączniki: