null

Przedszkole Nr 236 ,,Mali Odkrywcy" laureatem akcji "Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Drzewa - codziennie widzimy je z naszych okien, przechodzimy obok nich nie zastanawiając się jak cenną rolę odgrywają w naszym życiu. Wychowanie przedszkolaka wrażliwego na piękno środowiska oraz chroniącego ową naturę skłoniło nas do udziału w programie Warszawskie Święto Drzewa, którego organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa przy współpracy z Klubem Gaja 10 października 2019r. nasza placówka przyłączyła się do 3 edycji akcji "Warszawskie Święto Drzewa - Milion drzew dla Warszawy". Celem akcji jest aktywizacja mieszkańców, w szczególności, dzieci i młodzieży, w zakresie sadzenia i ochrony drzew

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się o ważnej roli drzew dla klimatu na świecie i uświadomiły sobie jak ważna jest ich rola dla ludzi i zwierząt. Przedszkolaki zdobyły wiedzę na temat drzew- ich wzrostu, budowy, gatunków. Podopieczni zamienili się również w małych badaczy – oglądali drzewa w ogrodzie przedszkolnym, próbowali rozpoznawać poszczególne gatunki, mierzyli grubość, porównywali faktury drzewa oraz wskazywali liczne słoje drzewa. Nasze przedszkolaki zasadziły w ogrodzie przedszkolnym drzewa, które otrzymały w ramach akcji.

Podjęte przez nas działania zostały docenione przez organizatorów wydarzenia. W akcji „Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy” wzięło udział 110 przedszkoli i szkół. Dzieci, młodzież, nauczyciele, rodzice i mieszkańcy posadzili ponad 1800 drzew i krzewów.

Uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych inicjatyw odbyło się 13 grudnia 2019 r. w Urzędzie m. st. Warszawy. Kapituła wyłoniła laureatów tytułu „Najlepsza inicjatywa akcji Warszawskie Święto Drzewa – Milion drzew dla Warszawy 2019”.

Nasze przedszkole, jako jedyna placówka oświatowa z Bielan otrzymało tytuł za kreatywność i przeprowadzenie różnorodnych zajęć m. in. zabaw badawczych i teatralnych o drzewach. Z rąk Pana Michała Olszewskiego zastępcy Prezydenta m. st. Warszawy oraz Pana Jacka Bożka założyciela i prezesa Klubu Gaja,Pani Katarzyna Kwiecińska – dyrektor Przedszkola i koordynator działań nauczycielka Pani Joanna Kózka odebrały Nagrodę Najlepsza Inicjatywa 2019 – Warszawskie Święto Drzewa – Milion Drzew Dla Warszawy oraz dyplom za udział w akcji.

 

Opracowanie:

Joanna Kózka - nauczycielka P.236
Katarzyna Kwiecińska - dyrektor P.236

Zobacz galerię (12 zdjęć)