null

Przedszkolaki z "Tajemniczego Ogrodu" z wizytą w Szkole Głównej Służby Pożarniczej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Odwaga, siła, męstwo, szybkość, poświęcenie – to cechy, którymi odznaczają się strażacy. Dzieci z Przedszkola nr 182 „Tajemniczy Ogród” miały okazję spotkać strażaków podczas wycieczki do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Głównym celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

Podczas wizyty dzieci mogły wsiąść do wozu strażackiego i przez chwilę poczuć się jak bohaterowie. Zwiedziły jednostkę Straży Pożarnej oraz zobaczyły sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej – nożyce i poduszki pneumatyczne, węże strażackie, gaśnice, latarki. Przedszkolaki były również w dyspozytorni, gdzie dowiedziały się w jaki sposób strażacy otrzymują informację o zdarzeniu, do którego są wzywani.Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć alarm ćwiczebny. Największe zainteresowanie wzbudził zjazd na ześlizgu.

Spotkanie uświadomiło dzieciom jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa  jest praca strażaka. Mamy nadzieję, że tak zdobyta wiedza zachowa się jak najdłużej w pamięci przedszkolaków.

Dominika Łataś

Marzena Tylkowska

Zobacz galerię (6 zdjęć)