null

Prom do Młocin na wakacje?

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Prom pasażerski na Wiśle na stałe zdążył już wrosnąć w wiślany krajobraz stolicy. Niestety, urocze i niewielkie stateczki, które cieszą się latem znaczną popularnością pośród spacerowiczów i rowerzystów, kursują tylko na wysokości Śródmieścia. Tymczasem włodarze Bielan chcieliby to zmienić.

Na 525 kilometrze Wisły, na wysokości Młocin, w dniu 17 lutego spotkali się m.in. pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. zagospodarowania Wisły Marek Piwowarski, przedstawiciele samorządu Młocin z Mirą Kantor-Pikus na czele, zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski, kapitan promu Mirosław Kaczyński oraz wysłannicy Zarządu Mienia m.st. Warszawy, Zarządu Mienia Skarbu Państwa i Fundacji Ja Wisła. Spotkanie stało się okazją do przedyskutowania idei stworzenia przystani promowej na Młocinach. Zgodnie z zamierzeniami, odpowiednie nabrzeże ma zostać przystosowane dla promu do najbliższych wakacji.

Uczynienie tego miejsca ważnym punktem aktywności sportowo-rekreacyjno-kulturalnej dla mieszkańców Bielan i nie tylko, stałoby się ważnym przyczynkiem do popularyzacji uroków naszej dzielnicy pośród wszystkich mieszkańców stolicy i nie tylko. Nowa, planowana trasa promu mogłaby dzięki temu połączyć Bielany, Łomianki i Białołękę z bulwarami wiślanymi. Dzięki temu Las Młociński zyskałby na atrakcyjności jako dogodne miejsce dla organizacji m.in. kina plenerowego, pikników ekologicznych, na które potencjalni uczestnicy mieliby ułatwiony, w dodatku dość atrakcyjny, dojazd.