null

Program "Bezpieczne życie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ponad trzy lata temu rozpoczęła się współpraca pomiędzy Państwową Strażą Pożarną a Szwedzką Ligą Obrony Cywilnej. W Polsce zaowocowała ona wdrożeniem programu edukacyjnego na rzecz poprawy bezpieczeństwa -"Bezpieczne życie".

Program zrealizowano już w Gdyni, Olsztynie i Bartoszycach. Dzielnica Bielany wprowadza go jako pierwsza w Warszawie. Celem programu jest poszerzanie wiedzy i umiejętności przydatnych w sytuacjach zagrożeń, a także podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa. Program skierowany jest zarówno do dzieci i młodzieży szkolnej, jak i do nauczycieli i wychowawców. W dniach od 18 do 20 listopada br. w Szkole Podstawowej Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego przy ul. Fontany 3 instruktorzy Szwedzkiej Ligii Obrony Cywilnej przeprowadzili szkolenie 28 nauczycieli.

Przeszkoleni pedagodzy stali się osobami uprawnionymi do szkolenia pozostałych nauczycieli z bielańskich szkół. Do końca tego roku dla 150 osób podwyższone zostaną kwalifikacje w zakresie wprowadzonego programu. W roku szkolnym 2004/2005 nauczyciele będą mogli przekazać swoją nowo nabytą wiedzę i umiejętności ponad 3300 dzieciom z klas I-III.