null

Premiera książki "Bielański wehikuł czasu"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzisiaj, tj. 2 grudnia 2016 r., w Szkole Podstawowej nr 53 im. Mariusza Zaruskiego na os. Ruda odbyła się oficjalna premiera książki - „Bielański wehikuł czasu” Marty Dobrowolskiej-Kierył. Najnowsze wydawnictwo Urzędu Dzielnicy Bielany powstało z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej dzielnicy, aby zachęcić ich do poznawania historii i topografii swojego najbliższego otoczenia. Dlatego też Burmistrz Tomasz Mencina oraz autorka książki spotkali się z uczniami klas czwartych, aby dowiedzieć się, jak wiele na temat Bielan wiedzą młodzi mieszkańcy.   

Podczas spotkania, które prowadził dyrektor szkoły Jacek Grzybowski przyszli młodzi czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak powstawała książka, dlaczego autorka przemierzała Bielany rowerem, zbierając materiał, gdzie na Bielanach znajduje się Huta oraz czy słoń bielański pojawi się w opowiadanej historii. Burmistrz odpowiadając na liczne pytania zapewnił, iż książka „Bielański wehikuł czasu” trafi do każdego czwartoklasisty w Dzielnicy, będzie można ją też wypożyczyć w każdej bielańskiej bibliotece oraz pobrać na zasadzie wolnej licencji ze strony www.bielany.waw.pl. - Sam też czytam książkę mojemu synowi, który jest waszym rówieśnikiem – dodał, zachęcając uczniów do wspólnego rodzinnego poznawania Bielan.

„Bielański wehikuł czasu” Marty Dobrowolskiej-Kierył to podróż w czasie i przestrzeni po mniej i bardziej znanych zakątkach Bielan. Dzielnicę poznajemy oczami rodzeństwa: Hani i Piotrka, którzy po przeprowadzce ze Śródmieścia na Bielany próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Początkowo zagadkowa i obca kraina odkrywa przed dziećmi świat pełen fascynujących miejsc, bezcennych zabytków, wszechobecnej przyrody i znanych z historii Polski osobistości, którzy swoje życie związali z Bielanami. Bogato ilustrowane wydawnictwo zawiera obrazy autorstwa Agnieszki Korfanty wykonane techniką akwareli.

Zobacz galerię (6 zdjęć)

Załączniki: