null

Powstańcze śpiewanie przy muralu...

Drukuj otwiera się w nowej karcie

„Pałacyk Michla”, „Zośka”, „Warszawo ma” czy „Serce zostawione w plecaku”, to tylko kilka tytułów piosenek, które wspólnie mieszkańcy Bielan zaśpiewali 7 sierpnia na tzw. „okrąglaku” na Starych Bielanach. Miejsce nie było jednak przypadkowe, ponieważ właśnie tam, na ścianie jednego z garaży znajduje się mural poświęcony powstańcom, a jednocześnie architektom bielańskiego osiedla – państwu Marii i Kazimierzowi Piechotkom.

Do wspólnego śpiewania zaprosiła radna Dzielnicy Bielany Joanna Radziejewska, która jednocześnie jest pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Gościem honorowym uroczystości bez wątpienia była pani Maria Piechotka, która jak sama powiedziała, była niezwykle wzruszona koncertem. W podziękowaniu za wkład, jaki w rozwój Bielan miała pani Maria, zastępcy burmistrza Dzielnicy Bielany: Magdalena Lerczak, Grzegorz Pietruczuk oraz Joanna Radziejewska wręczyli Gościowi kwiaty.

Kiedy już skończyły się piosenki w śpiewniku, rozśpiewani mieszkańcy prosili o bisy, które zespół pn. „Menele” z przyjemnością realizował. A już w przyszłym roku, dokładnie w tym samym miejscu odbędzie się druga edycja powstańczego śpiewania, gdyż zgłoszony do budżetu partycypacyjnego w tym roku projekt, decyzją mieszkańców został wybrany do realizacji w roku 2019. Cieszymy się i mówimy – do zobaczenia!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zobacz galerię (13 zdjęć)