null

Portret kobiety – spotkanie ze spadochroniarką Moniką Bekhit

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.10.2022 18:00 - 14.10.2022 20:00
MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A
Kobieta skacząca ze spadochronem

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkową i odważną kobietą.

Monika Bekhit – spadochroniarka, major, która swoją historią daje przykład, że nie ma granic. Wzniesiemy się bardzo wysoko w chmury razem z kobietą ze skrzydłami.

Monika to spadochroniarka, która ma za sobą ponad 6000 skoków. W wieku 16 lat oddała swój pierwszy skok i poczuła, że to jest to co kocha i chce związać swoje życie zawodowo-sportowe właśnie z tą dyscypliną. Jest jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w historii polskiego spadochroniarstwa.

Monika ustanowiła rekord Polski w kategorii Speed i jednocześnie osobisty rekord w prędkości spadania na ziemię (głową w dół!) 381 km/h! W wieku 30 lat założyła mundur. Wybrała kierunek dowodzenie pododdziałami wojsk zmechanizowanych.

Po ukończeniu studium służyła w 16 Batalionie Powietrznodesantowym w Krakowie na stanowisku dowódcy plutonu baterii przeciwlotniczej. Posiada stopień oficerski majora rezerwy.

Wielokrotna medalistka i laureatka Mistrzostw Świata FAI, Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, Światowych Igrzysk Wojskowych, Igrzysk World Games, Pucharów Świata, Mistrzostw i Pucharów Europy. Należała do Spadochronowej Reprezentacji Wojska Polskiego oraz Spadochronowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego. Odznaczona przez Prezydenta RP „Złotym Krzyżem Zasługi” za działalność w sporcie spadochronowym.

Wydarzenie towarzyszące wystawie “Portret kobiety”.

Prowadzenie: Monika Bekhit, Klaudia Tworek.

Data: 14 października 2022 r. (piątek).
Godz.: 18:00.
Miejsce: MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Sprawdź lokalizację na mapie