null

Portret kobiety – spotkanie autorskie z Elżbietą Sieradzińską

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.10.2022 17:00 - 15.10.2022 19:00
MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A
Portret Elżbiety Sieradzińskiej z książką o Cesarii Evorze

Podczas spotkania przeniesiemy się na Wyspy Zielonego Przylądka oraz w Himalaje, a to za sprawą dwóch książek o wyjątkowych kobietach – Cesárii Évorze (piosenkarka, Bosonoga Diva z Wysp Zielonego Przylądka) oraz Wandzie Rutkiewicz (himalaistka, pierwsza Polka i Europejka na Mount Everest, pierwsza Kobieta na K2).

Wyjątkowe życiorysy tych wspaniałych kobiet na kartki książek przeniosła Elżbieta Sieradzińska. Autorka to romanistka oraz tłumaczka, była Dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim, trekkerka zakochana w Himalajach i Nepalu. Muzyk, kompozytorka, autorka tekstów – wraz z zespołem Costanova nagrała płytę “Voyage”.

W ważnym momencie jej życia pojawiła się muzyka Cesarii Evory, która wiele zmieniła. Nuty płynące z serca Cabo Verde przerodziły się w przyjaźń z Bosonogą Divą. Pięknym podsumowaniem tej relacji jest książka “Cesaria Evora” – niezwykła i wzruszająca opowieść o ponad dziesięcioletniej przyjaźni Elżbiety z Cesarią.

Z miłości do gór i Himalajów powstała kolejna książka – “Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt” – Elżbieta Sieradzińska przeprowadziła dziesiątki rozmów, opierała się na wspomnieniach matki Rutkiewicz. Elżbieta, która kocha góry, pisząc książkę, mogła wraz z Wandą “podróżować” po świecie i zdobywać kolejne szczyty.

Wydarzenie towarzyszące wystawie “Portret kobiety”.

Prowadzenie: Elżbieta Sieradzińska, Klaudia Tworek.

Data: 15 października 2022 r. (sobota).
Godz.: 17:00.
Miejsce: MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A.
Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Sprawdź lokalizację na mapie