null

„Poranek autorski w Przedszkolu 307”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dzieci z Przedszkola 307 "Wesołe Ekoludki" z grupy "Żyrafki" zorganizowały poranek autorski podczas, którego prezentowały wykonane przez siebie książki.

Każde dzieło opowiadało o jego autorze i dzięki temu dzieci dowiedziały się  więcej o sobie, np. że niektórzy lubią lato i zimne lody, a inni nie lubią kiedy słońce razi je w oczy, jedni uwielbiają przyrodę, a inni mają alergię na pyłki roślin. Gdyby nie wiedza zaczerpnięta z książek, pewnie nigdy byśmy się o tym nie dowiedzieli.

Jednak książka to nie tylko wiedza i nauka, ale przytaczając słowa Wisławy Szymborskiej: " czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego dnia w naszych mediach społecznościowych.

Opracowały: Monika Rostek i Renata Zawilińska nauczycielki z Przedszkola 307

Dzień Książki w Przedszkolu 307 - biblioteczka z wyeksponowanymi książkami, które wykonały dzieci. Książki ustawione są w taki sposób, żeby wszystkie okładki było widać. Każda książka ma inny kolor.
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Dzień Książki w Przedszkolu 307 - wszystkie dzieci z grupy pozują do zdjęcia grupowego, delikatnie się uśmiechają. Na środku niewielka biblioteczka z wykonanymi przez przedszkolaki książkami. W tle sala przedszkolna.