null

Poniedziałek Mazurkowy na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.04.2022 11:00 - 18.04.2022 14:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Poniedziałek Mazurkowy. Logo z datą wydarzenia.

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3, odbędzie się Poniedziałek Mazurkowy – otwarta impreza wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem.

W tym roku, ważną jej część zajmie muzyka z Ukrainy. Wspólne świętowanie rozpocznie o godz. 11:00 Msza św., wzbogacona o oprawę muzyczną Janusza i Kai Prusinowskich oraz Orkiestry Dętej z Goraja. Usłyszymy tradycyjne pieśni wielkanocne. 

Od godz. 12:00, na placu przed kościołem - będzie można zatańczyć do muzyki na żywo. Dawny repertuar taneczny - walce, polki, oberki, foxtroty i tanga zagra Orkiestra Dęta z Goraja (z Lubelszczyzny). Dołączą do niej uczniowie - młodzi muzycy z Warszawy.

O godz. 13:00, w kościele, odbędzie się koncert pieśni wiosennych, wielkanocnych oraz psalmów - z Polski i z Ukrainy. Wystąpi legendarny zespół Drewo z Kijowa, Janusz i Kaja Prusinowscy, zespół Wyraj oraz grupa śpiewacza Jagny Knittel (z DK Kadr). Publiczność koncertu zostanie zaproszona do wspólnego śpiewania pieśni polskich.

Jak co roku, tańcom towarzyszyć będzie poczęstunek – będzie można skosztować pysznych mazurkowych wypieków.

Data: 18 kwietnia 2022 r. (poniedziałek).
Godz.: 11:00.
Miejsce: teren wokół Kościoła Kamedulskiego.

Wstęp wolny.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie