null

Poniedziałek Mazurkowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.04.2023 11:00 - 10.04.2023 14:00
Kościół Pokamedulski, ul. Dewajtis 3
Poniedziałek Mazurkowy. Białe ikony trzech ptaków o różnej wielkości na zielonym tle.

W Poniedziałek Wielkanocny, tradycyjnie już, na terenie wokół Kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3, odbędzie się Poniedziałek Mazurkowy – otwarta impreza wypełniona muzyką, tańcem i śpiewem.

Wspólne świętowanie rozpocznie o godz. 11.00 Msza Św., wzbogacona o oprawę muzyczną Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej. Usłyszymy tradycyjne pieśni wielkanocne.
Od godz. 12.00, na placu przed kościołem – będzie można zatańczyć do muzyki na żywo. Dawny repertuar taneczny –, tradycyjne mazurki, oberki, kujawiaki, chodzone, wiwaty, polki zagra Janusz Prusinowski Kompania - uczniowie i kontynuatorzy wiejskich muzykantów a zarazem awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji, łącząca muzykę z tańcem, archaiczność z doświadczeniem współczesności.
O godz. 13.00, w Podziemiu Kamedulskim, odbędzie się koncert pieśni konopielkowych (podlaskich kolęd wielkanocnych) oraz tradycyjnych pieśni wielkanocnych w wykonaniu Kompanii Męskiej z Kalinówki Kościelnej. Zespół reprezentuje bogactwo i spuściznę śpiewaczą północnego Podlasia.

Jak co roku nie zabraknie wielkanocnych słodkich mazurków i innych wypieków, przygotowanych przez parafian.

Data: 10 kwietnia 2023 r. (poniedziałek).
Godzina: 11:00.
Miejsce: teren wokół Kościoła Pokamedulskiego.

Wstęp wolny.

Poniedziałek Mazurkowy. Grafika białych ptaków i ciemnozielonych kwiatów na wiosennym, zielonym tle.

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie