null

Ponad 1400 książek w prezencie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Pracownicy bielańskich bibliotek wyprzedzili w tym roku Mikołaja i już w listopadzie rozdawali prezenty.W piątkowy poranek, 27 listopada, na stacjach metra na Bielanach rozdali ponad 1400 książek w ramach akcji „Książka w metrze”.

W piątek, 27 listopada, na czterech bielańskich stacjach metra: Młociny, Wawrzyszew, Stare Bielany i Słodowiec użytkowników komunikacji miejskiej czekała miła niespodzianka. Każdy kto pojawił się o pranku na stacji metra otrzymywał bezpłatnie książkę. Akcja miała trwać 2 godziny (od godz. 7:00 do 9:00) jednak cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że w ciągu 40 minut zostało rozdanych ponad 1400 książek!

Książki, które wręczano podróżującym to przede wszystkim literatura piękna polska i obca – powieść obyczajowa, romans, fantastyka, ale także reportaż, książka podróżnicza czy publicystyka polska.

 

„Pomysł na akcję „Książka w metrze” zrodził się po bardzo ciepłym przyjęciu majowego wydarzenia „Noc Bibliotek”, podczas którego również można było otrzymać bezpłatnie książki.  Wzięło w nim udział wielu naszych mieszkańców, chwalili inicjatywę, byli zadowoleni z upolowanych „perełek”. – mówi Ilona Soja-Kozłowska Wiceburmistrz Dzielnicy Bielany. – Cieszy mnie ogromnie,  że również ta akcja spotkała się z tak pozytywnym odzewem. Ponieważ padały pytania o książki dla dzieci nie wykluczamy, że niebawem ją powtórzymy, ale następnym razem obdarujemy nimi naszych najmłodszych mieszkańców” – dodaje Soja-Kozłowska.

 

W akcji wzięli udział pracownicy:

  • Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 65, ul. Petofiego 3 – stacja Młociny
  • Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 103, ul. Reymonta 6 – stacja Wawrzyszew
  • Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 12, ul. Al. Zjednoczenia 19 – stacja Stare Bielany
  • Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 120, ul. Duracza19 – stacja Słodowiec

Organizatorzy akcji – Urząd Dzielnicy Bielany i Bielańskie Biblioteki – dziękują pracownikom stacji metra Młociny, Wawrzyszew, Stare Bielany i Słodowiec za okazaną pomoc
i przychylność w trakcie trwania akcji „Książka w metrze”.