null

Pomóżcie "Polom Nadziei"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Na przełomie marca i kwietnia na ulicy Żeromskiego, vis-à-vis bielańskiego ratusza oraz na Placu Konfederacji, dzięki wsparciu Zarządu Dzielnicy Bielany, zakwitło prawie 20 tys. żonkili, tworząc piękne Pola Nadziei. Kwiaty te są widocznym symbolem kampanii społecznej, którą, wraz z bielańskim ratuszem rozpoczęliśmy już dwa lata temu. Akcja ma uwrażliwić mieszkańców na problemy, z którymi borykają się hospicja. Żonkile są zaś symbolem nadziei, tak bardzo potrzebnej naszym pacjentom.

W kampanię zaangażowały się wszystkie szkoły podstawowe z terenu Bielan. Na spotkaniach w szkołach młodzież zapoznaje się z działalnością hospicjów. Przez zabawy, konkursy, festyny, jarmarki, przedstawienia teatralne młodzi ludzie angażują się we wspieranie naszego hospicjum.

Wiosną, gdy kwitną żonkile, młodzież wychodzi na ulice, pojawia się w centrach handlowych i pod kościołami. Setki wolontariuszy rozdają przechodniom ulotki, wklejają żonkilowe nalepki i kwestują na rzecz naszego Hospicjum. W tym roku, ze względu na pandemię, zostaliśmy zmuszeni do zawieszenia tej aktywności, a tym samym pozbawieni możliwości dodatkowego finansowania naszych działań. Tymczasem potrzeby naszego Hospicjum są ogromne.

Środki w ten sposób zebrane mają m.in. przyczynić się do skrócenia kolejki oczekiwania na przyjęcie pacjentów pod naszą opiekę.

Zwracamy się do Państwa w tym szczególnym czasie z gorącym apelem o wsparcie dla Bielańskiego Hospicjum.

Prosimy o wpłaty na konto: 80 1020 1026 0000 1202 0247 4930, z dopiskiem Pola Nadziei.
Więcej na stronie http://www.hospicjumdomowe.com/kontakt.html

Wojtek Perkowski
Koordynator Kampanii Pola Nadziei
Archidiecezjalny Zespół Domowej Opieki Paliatywnej


 

001_hos_l_pnam_g15_r.jpg

Załączniki: