null

Polska od Kuchni na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
05.09.2021 15:00 - 05.09.2021 21:00
teren zielony prze metrze Słodowiec
Fotografia Pascala Brodnickiego i Katarzyny Bosackiej na czerwonym tle

Festiwal kulinarny „Polska od kuchni” – Akademia Zdrowego Żywienia to projekt przygotowany i stworzony z myślą o działaniu na rzecz zdrowego odżywania, promocji regionalnych produktów, ekologii, edukacji i integracji lokalnej społeczności. Stanowi niezwykła okazję do zapoznania się z kulturą kulinarną Polski, a przede wszystkim produktów regionalnych z obszaru Mazowsza.

W programie m.in.:

  • warsztat kulinarny z Pascalem Brodnickim,
  • pokaz Kulinarny Katarzyny Bosackiej „MądrzeJEMY”,
  • pokazy kulinarne, czyli live cooking Kół Gospodyń Wiejskich,
  • koncert zespołu Menele,
  • degustacje,
  • less waste.

Wydarzenie będzie odbywać się w hali namiotowej, więc nie bójcie się złej pogody.

Punkt szczepień

W godzinach 14.00 - 19.00 SPZZLO Warszawa-Żoliborz zaprasza dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia do Punktu Szczepień, który będzie zlokalizowany na terenie pikniku. Szczegóły: https://bielany.um.warszawa.pl/.../zaszczep-sie-na...

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym!

W godzinach 15:00 – 19:00 czynny będzie punkt samospisu. Pracownicy Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w Dzielnicy Bielany będą obsługiwać osoby, które zgłoszą się w celu dopełnienia ustawowego obowiązku samospisu.

Zapraszamy do strefy sportu

Czekać będą na Państwa liczne atrakcje min. konkursy z nagrodami oraz animacje i zabawy dla dzieci.

Do zobaczenia!

5 września 2021 r. (niedziela).
Godz. 15.00 – 21.00 – festiwal.
Godz. 14.00 – 19.00 – punkt szczepień.
Godz. 15.00 – 19.00 – punkt Narodowego Spisu Powszechnego.
Miejsce: teren zielony przy metrze Słodowiec.


WSTĘP WOLNY!

Organizatorzy: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy, Polska Rada Żywienia
Partnerzy: Bielański Ośrodek Kultury

Współorganizator: Samorząd Województwa Mazowieckiego. Poniżej słowo od Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Szanowni Państwo,

jakość spożywanych pokarmów i stosowana dieta są niezwykle istotnymi czynnikami determinującymi stan zdrowia oraz długość i jakość życia współczesnego społeczeństwa. Wszyscy zatem potrzebujemy regularnych, zbilansowanych posiłków, bogatych w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Niestety, od lat obserwuje się rosnącą falę nadwagi i otyłości wśród dorosłych i dzieci, co prowadzi do rozwoju wielu poważnych chorób cywilizacyjnych. Właśnie dlatego tak istotne jest promowanie, szczególnie wśród najmłodszych, zdrowego stylu życia oraz kształtowanie odpowiednich postaw i nawyków żywieniowych.

Polska może się poszczycić bardzo bogatą i różnorodną tradycją kulinarną, która przekazywana z pokolenia na pokolenie stała się częścią naszego dziedzictwa. Pielęgnowanie, a także rozwijanie wiedzy na temat tajników dawnej i dzisiejszej polskiej sztuki kulinarnej, jak również popularyzowanie zdrowych, regionalnych produktów tradycyjnych i ekologicznych oraz wykorzystywanie ich w oryginalny sposób przy wymyślaniu i przyrządzaniu nowych, smakowitych dań jest godne uznania i naśladowania.

Podobne idee przyświecają festiwalowi, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 5 września, na warszawskich Bielanach. Serdecznie gratuluję organizatorom przygotowania tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które w ciekawy sposób promuje właściwe odżywianie oraz znakomite regionalne przysmaki wysokiej jakości, szczególnie te z Mazowsza. Cieszę się, że nasz samorząd mógł zostać partnerem wydarzenia i je dofinansować. Jestem przekonany, że impreza z udziałem Pascala Brodnickiego i Katarzyny Bosackiej spotka się z wielkim zainteresowaniem i okaże się prawdziwym sukcesem, znacząco wpływając na promocję zdrowej i pysznej kuchni, a także edukowanie mieszkańców Warszawy w tym zakresie oraz ich integrację.

Pozdrawiam wszystkich uczestników festiwalu kulinarnego, życzę wielu miłych wrażeń, niezapomnianych doznań smakowych, dobrej zabawy oraz wszelkiej pomyślności.

Z wyrazami szacunku
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Adam Struzik


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie